Umierając, żyjemy
fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2020-01-29
Bursztynowa luneta - premiera
ikona wiadomości
Nakładem wydawnictwa MAG ukazała się kolejna książka Philipa Pullmana - Bursztynowa luneta. To trzeci tom cyklu Mroczne Materie.

Lyra i Will muszą stawić czoła swojemu największemu wyzwaniu i narazić się na wielkie niebezpieczeństwo. Z pomocą przychodzą im starzy przyjaciele: pancerny niedźwiedź Iorek Byrnison i naukowiec dr Mary Malone. Zyskują też nowych sprzymierzeńców w postaci niezwykłych stworów obdarzonych zdolnością widzenia Pyłu, który jawi się materia tworząca wszystko, co opisano w Biblii, łącznie z samym Bogiem. Trwa wojna w niebiosach, a jej wynik i losy całego świata spoczywają w rękach Lyry i Willa...

Książka została objęta patronatem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2020-01-29
Tasowanie w Dżokerowie - premiera
ikona wiadomości
Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się dziewiąta już część cyklu Dzikie Karty - Tasowanie w Dżokerowie.

W Nowym Jorku szaleje gang obdarzonych przerażającymi mocami mutantów, który zagraża bezpieczeństwu mieszkańców całej metropolii.
Opas, młodociany gubernator Rox, pragnął uczynić Ellis Island bezpiecznym azylem dla dżokerów. Dlatego postanowił zwerbować skoczków, nastoletnich wyrzutków władających supermocami, zdolnych w mgnieniu oka ukraść ciało człowieka.
Jednakże pod przywództwem szalonego wnuka Tachiona skoczkowie z każdym dniem stają się coraz bardziej okrutni i niepowstrzymani, aż wreszcie okazują się najpoważniejszą groźbą, przed jaką dotąd stanęły dzikie karty…


Książka została objęta patronem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2020-01-29
Diabły z Saints - recenzja
ikona wiadomości
Twórczość Marcina Rusnaka jest doskonale znana i ceniona przez miłośników polskiej fantastyki, którzy mogli już poznać kilkanaście jego prac – zarówno powieści, jak i opowiadań. Dziś mamy przyjemność spotkania z najnowszą książką tego autora – opowieścią spod znaku mrocznej fantasy pt. Diabły z Saints, która ukazała się nakładem wydawnictwa Genius Creations.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2020-01-20
Przyjaciel człowieka - recenzja
ikona wiadomości
Opowiadania niejakubowe – tak zwykło się nazywać cykl zbiorów miniopowieści Andrzeja Pilipiuka, niewchodzących w skład najsłynniejszego dzieła tego autora, cyklu pt. Oblicza Wędrowycza. I właśnie lekturą tej „niejakubowej” sagi możemy cieszyć się w ostatnich dniach za sprawą premiery książki Przyjaciel człowieka, która łączy w sobie elementy fantastyki z historyczną powieścią przygodową. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2020-01-10
Szczypta nienawiści - recenzja
ikona wiadomości
Joe Abercrombie należy bezsprzecznie do grona najpopularniejszych i najbardziej cenionych pisarzy na polu współczesnej literatury fantasy. Jego znakomita i bestsellerowa seria Uniwersum Pierwszego Prawa porwała miliony czytelników na całym świecie, przedstawiając monumentalną i rozpisaną na kilka cykli opowieść o wojnie, magii i nieuchronnym postępie technologicznym, który zderza się z quasi-średniowieczną rzeczywistością. Jej najnowszą odsłoną jest książka Szczypta nienawiści, która otwiera nowy cykl pt. Epoka obłędu. Powieść ta ukazała się nakładem wydawnictwa MAG.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2019-12-23
Widelec, Wiedźma i Smok - recenzja
ikona wiadomości
Bestsellerowy cykl fantasy Christophera Paoliniego pt. Dziedzictwo zyskał sobie już miano kultowej i jednej z najpopularniejszych odsłon opowieści o smokach, jaka dotąd powstała. Ta historia o chłopcu, który staje się wybrańcem i zarazem opiekunem smoczej nacji, doczekała się czterech tomów, z których każdy bił rekordy sprzedaży. Dziś możemy powrócić raz jeszcze do świata Alagaësii za sprawą premiery osadzonego w nim zbioru opowiadań, czyli książki pt. Widelec, wiedźma i smok, która ukazała się nakładem wydawnictwa MAG.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2019-12-13
Król z bliznami - recenzja
ikona wiadomości
Król z bliznami to najnowsza powieść amerykańskiej autorki izraelskiego pochodzenia – Leigh Bardugo, którą mieliśmy przyjemność poznać za sprawą spotkania z bestsellerową trylogią Grisza. Raz jeszcze odbywamy fascynującą podróż do świata magii, wojny i wielkich namiętności – u boku kilkorga doskonale nam już znanych bohaterów i zupełnie nowych postaci. Teraz na polskim rynku pojawiła się kolejna książka Bardugo, będąca zarazem pierwszą odsłoną nowego cyklu, którego akcja została osadzona w świecie Griszy. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa MAG.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2019-12-11
Prochy Babilonu - recenzja
ikona wiadomości
Cykl The Expanse, autorstwa ukrywającego się pod pseudonimem James S.A. Corey duetu Daniel Abraham/Ty Franck, miewał odsłony lepsze i gorsze, nigdy jednak nie zanotował znaczącego spadku jakości. Prochom Babilonu poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko, gdyż poprzedzające ów tom Gry Nemezis są chyba najlepszą z dotychczasowych części cyklu. Autorom udało się jednak tym razem uniknąć obniżki formy (wcześniej, po świetnych częściach „nieparzystych”, dostawaliśmy książki nieco słabsze), w związku z czym w nasze ręce trafiła powieść napisana naprawdę dobrze, trzymająca w napięciu i wytrzymująca porównanie z doskonałą poprzedniczką.

Zapraszamy do lektury recenzji Arkadiusza Banasiewicza.
więcej »
Liczba komentarzy:
2019-11-29
Podwójny Abercrombie
ikona wiadomości
Wznowienie Czerwonej krainy w nowej szacie graficznej oraz pierwszy tom nowego cyklu w uniwersum Pierwszego Prawa - Szczypta nienawiści od dzisiaj w sprzedaży. Obie pozycje zostały wydane nakładem wydawnictwa MAG i objęte patronatem medialnym naszego portalu.

Czerwona kraina - Spalili jej dom. Porwali jej brata i siostrę. Jednakże zbliża się czas zemsty. Płoszka Południe miała nadzieję pogrzebać krwawą przeszłość, ale zamiast tego będzie musiała odkurzyć dawne paskudne zwyczaje, by odzyskać swoją rodzinę.
Pościg powiedzie ją przez jałowe równiny do przygranicznego miasteczka ogarniętego gorączką złota, poprzez konflikty, pojedynki i masakry, wysoko w nieznane góry, gdzie czekają Duchy…


Szczypta nienawiści
- wprowadzająca grono nowych, zapadających w pamięć bohaterów – to początek zupełne nowej trylogii osadzonej w świecie Pierwszego Prawa. Nie będziecie się mogli oderwać od lektury.
Wojna. Polityka. Religia.
Nastała epoka obłędu.
Przemysłowe kominy wznoszą się ponad Aduą, świat wrze od nowych możliwości, ale stare waśnie bynajmniej nie poszły w zapomnienie.
Na spływającym krwią pograniczu Leo dan Brock próbuje zdobyć chwałę na polu bitwy i pokonać nękające Angland wojska Stoura Zmierzchuna. Liczy przy tym na pomoc korony, ale syn króla Jezala, nieudolny książę Orso, jest mistrzem w sztuce rozczarowywania ludzi.
Obracająca się na szczytach socjety Savine dan Glokta – znana inwestorka i córka człowieka budzącego największą grozę w całej Unii – chce wspiąć się na sam wierzchołek tej hałdy żużlu, jaką jest społeczeństwo, i nie zamierza przebierać w środkach. Kiedy jednak slumsy eksplodują gniewem, żadne pieniądze nie są w stanie go ugasić.
Nadciąga era maszyn – tyle że era magii nie zamierza odejść bez walki. Wspomagana przez Isern-i-Phail, obłąkaną góralkę, Rikke usiłuje zapanować nad błogosławieństwem – lub przekleństwem – długiego oka. Owszem, wizje przyszłości to piękna rzecz, ale dopóki nieomylna dłoń Pierwszego Wśród Magów wciąż pociąga za sznurki, trudno będzie tę przyszłość zmienić.
więcej »
Liczba komentarzy:
2019-11-29
Wzlot Persepolis - premiera
ikona wiadomości
W dniu dzisiejszym dzięki wydawnictwu MAG w księgarniach pojawiła się siódma część cyklu Ekspansja - Jamesa S.A. Coreya.

Na tysiącu połączonych siecią wrót gwiazd zasiedlonych przez ludzką ekspansję, nowe kolonie starają się znaleźć własną drogę. Wszystkie planety balansują na granicy między zapaścią a cudem, zaś załoga starzejącego się okrętu Rosynant ma pełne ręce roboty przy utrzymywaniu delikatnego pokoju.
W olbrzymiej przestrzeni między Ziemią a Jowiszem planety wewnętrzne i Pas zawiązały ostrożny i niepewny sojusz, wciąż nawiedzany przez upiory historii i uprzedzeń. Tymczasem na utraconym świecie Lakonii ukryty wróg ma nową wizję dla całej ludzkości… i siły, by ją narzucić.Książka została objęta patronem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2019-11-29
Fuga - recenzja
ikona wiadomości
Wit Szostak jest jednym z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy. Droga, którą przeszedł od bycia oryginalnym twórcą szeroko pojętej fantastyki do osiągnięcia statusu cenionego, nominowanego do najważniejszych nagród literackich autora głównego nurtu, jest dowodem wciąż rozwijającego się olbrzymiego talentu i możliwości.

Zapraszamy do lektury recenzji Tomasza Fijałkowskiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2019-11-27
Cieplarnia - recenzja
ikona wiadomości
Zmarły w 2017 roku Brian Aldiss należy do grona klasyków anglosaskiej fantastyki. Za swoją twórczość otrzymał najważniejsze nagrody w dziedzinie literatury fantastycznej, m.in. Hugo i Nebulę, został również uhonorowany mianem Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego. Zostawił po sobie bogatą spuściznę literacką, na podstawie jednego z jego opowiadań Steven Spielberg nakręcił słynny film A. I. Sztuczna Inteligencja, zaś trylogia Helikonii weszła do kanonu fantastyki naukowej. Cieplarnia jest jedną z dwóch jego powieści (obok Non Stop), które w ramach zawierającej nowe wydania klasyki światowego serii Wehikuł Czasu wznowił niedawno Dom Wydawniczy REBIS.

Zapraszamy do lektury recenzji Arkadiusza Banasiewicza.
więcej »
Liczba komentarzy:
2019-11-25
Zmiany - recenzja
ikona wiadomości
Akta Harry'ego Dresdena to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najważniejszych cykli urban fantasy. Świadczą o tym chociażby wydanie dotąd blisko dwudziestu części tej sagi, powstanie serialu na jej motywach, czy też kolejne rekordy sprzedaży oraz najwyższe miejsca w rankingach światowych list bestsellerów. Barwne przygody maga-detektywa porwały czytelników intrygującą fabułą, efektowną akcją i niezwykłym klimatem. Dziś mamy przyjemność poznać kolejną odsłonę Akt Harry’ego Dresdena – powieść pt. Zmiany, która ukazała się w naszym kraju nakładem wydawnictwa MAG.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy: