Gdzie dawniej śpiewał ptak
fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2018-04-19
451° Fahrenheita - premiera
ikona wiadomości
W dniu dzisiejszym nakładem wydawnictwa MAG ukazała się piętnasta książka w serii Artefakty - 451° Fahrenheita - Raya Bradbury'ego

Przerażająco prorocza powieść o przyszłości w świecie postliterackim…
Guy Montag jest strażakiem. Jego praca polega na niszczeniu najbardziej zakazanego ze wszystkich dóbr, źródła wszelkich niesnasek i nieszczęść: książek.
Nie przychodzi mu do głowy, że mógłby kwestionować swoje nijakie życie – dopóki nie zostanie mu objawiona przeszłość, w której ludzie nie żyli w strachu, i teraźniejszość, w której można postrzegać świat przez pryzmat idei.
Zaczyna ukrywać w domu książki, które wkrótce zagrożą jego życiu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-04-19
Premiera drugiej części Dawcy przysięgi
ikona wiadomości
Od dziś możemy zapoznać się z zakończeniem trzeciego tomu Archiwum burzowego światła - Brandona Sandersona wydanego w dwóch tomach.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MAG.

Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi – pieśniarze – pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się niepowstrzymani. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar Kholin, udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i nieżyjącej żony, nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję ludzkich królestw, odkrywając przy tym swoje moce Kowala Więzi. Jednakże Odium ma wiele sług i wygląda na to, że jest przygotowany na każdą możliwość, a Świetlistym Rycerzom zagraża również tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników.
Elhokar, Adolin, Shallan i Kaladin docierają do Kholinaru i odkrywają, że choć miasto jeszcze nie upadło, ich misja może się okazać o wiele trudniejsza, niż się spodziewali. Ludzie szepczą o mrocznej sile, która opanowała pałac i królową Aesudan, po ulicach zaś wędrują wyznawcy dziwacznego Kultu Chwil. A jedynym, co chroni miasto przed upadkiem, jest Straż Muru i jej tajemniczy dowódca, marszałek Lazur.
Tymczasem ostatnia z Parshendich, Venli, zaczyna pojmować, jakie skutki przyniosła jej decyzja, by odnaleźć starożytnych bogów pieśniarzy, i jaki los czeka pieśniarzy pod władzą Odium.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-04-11
Na znak tryumfu - konkurs
ikona wiadomości
Wraz z fundatorem nagród - Wydawnictwem Rebis - zapraszamy do udziału w konkursie. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytania wyłonionych zostanie trzech laureatów. Nagrodami są egzemplarze książki Na znak tryumfu.

Pytania zostały zamieszczone w dziale Konkursy.

Zakończenie konkursu nastąpi 25 kwietnia o północy, a ogłoszenie wyników w przeciągu kilku następnych dni.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-04-04
Upadłe Anioły - premiera
ikona wiadomości
Od dzisiaj w sprzedaży detalicznej dostępna jest powieść Upadłe Anioły Richarda Morgana. Książka została wydana nakładem wydawnictwa MAG.

Upowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina, Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV.
Korzystając z szansy dołączenia do potajemnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne, Takeshi wpada w wir zdrady i oszustw, przy których front zdaje się być miłym wspomnieniem. Poszukiwany obiekt jest bezcenny i niesie ze sobą niezliczone zagrożenia. To znalezisko, dla którego korporacje będą zabijać. Odkrycie, które zmieni ludzkość.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-03-23
Trylogia Rajaniemiego w sprzedaży
ikona wiadomości
Nakładem Wydawnictwa MAG ukazała się w dniu dzisiejszym w komplecie trylogia Jean le Flambeur - Hannu Rajaniemi.

Powieść Rajaniemiego to oszałamiająca hard SF – opowieść złodziejska, której motorem napędowym są jak najbardziej ludzkie motywy: zdrada, zemsta, zazdrość. Mocne oparcie w nauce, oryginalne pomysły i świetnie nakreślone postaci – oto debiut wyjątkowy pod każdym względem.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-03-22
Wyprawa Błazna - recenzja
ikona wiadomości
Gdzieś w odmętach Internetu wyłowiłem stwierdzenie, że zarówno druga, jak i trzecia trylogia z Bastardem Rycerskim w roli głównej to książki napisane (sparafrazuję) dla wiernych czytelników autorki i chyba dla nikogo innego. Jako sympatyk prozy Robin Hobb – czytający też sporo innej literatury - nie mogę się do końca zgodzić z taką opinią.

Zapraszamy do lektury recenzji Adriana Turzańskiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-03-16
Najjaśniejsza noc - recenzja
ikona wiadomości
Najjaśniejsza noc Tui T. Sutherland to – zdaje się krzyczeć wieńczący książkę „Koniec” – kres czytelniczych perypetii z cyklem Skrzydła Ognia, choć w oryginale ukazało się już jedenaście z piętnastu dotychczas zapowiedzianych tomów. Jednak nie jest to urwanie historii w połowie, bo piąta część serii spina klamrą dotychczasowe wydarzenia i razem z poprzednimi książkami tworzy spójną, fabularnie zamkniętą całość.

Zapraszamy do lektury recenzji Adriana Turzańskiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-03-07
Światy Alonbee - recenzja
ikona wiadomości
Gdy kończyłem czytać pierwszą część trylogii Jana Maszczyszyna pt. Światy solarne, miałem wrażenie, że poprawnie rozszyfrowałem zamiar autorski twórcy. Chciał on zbudować świat przedstawiony, który w pełni realizowałby założenia steampunkowej poetyki, dostosować sposób prowadzenia narracji oraz język do rzeczywistości, którą czytelnicy uznaliby za dziewiętnastowieczną, okrasić całość nawiązaniami do ojców założycieli fantastyki: Verne’a i Wellesa. Gdy zmieszać te wszystkie składniki, teoretycznie otrzyma się tekst, który uznamy za steampunkowy. Tak naiwnie sądziłem… A jednak coś nakazywało mi jeszcze raz przemyśleć sprawę. Zacząłem się zastanawiać, czy może istnieć coś takiego jak zbyt duża ilość steampunku w samym steampunku? Czy można przeszarżować, przelicytować się? Czy, w końcu, można zagłaskać czytelnika oferowanymi mu atrakcjami?

Zapraszamy do lektury recenzji Tomasza Fijałkowskiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-02-28
Premiery wydawnictwa MAG
ikona wiadomości
Dzisiaj do sprzedaży trafiły dwie książki wydane nakładem wydawnictwa MAG:
- Legion płomienia Anthony'ego Ryana
Legendarny biały smok, którego istnienie do niedawna wkładano między bajki, obudził się z długiego snu powodowany żarliwym pragnieniem spopielenia świata ludzi. Jedno miasto padło już ofiarą jego potężnych legionów, a następne wkrótce pójdą w jego ślady – chyba że Clay zdoła odkryć prastary sekret pogrzebany w lodach dalekiego południa. Aby tego dokonać, będzie musiał po raz kolejny zmierzyć się z niewyobrażalnym zagrożeniem. Różnica jest taka, że tym razem w jego rękach spoczywa los nie tylko ojczystego kraju, lecz całego świata.
- Pułapka czasu Madeleine L'Engle
Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się początkiem niesamowitej, pełnej zdumiewających, choć często niebezpiecznych przygód, wyprawy w bezmiar kosmosu, która miała doprowadzić do rozwikłania tajemnicy zniknięcia ich ojca. Jaką rolą w tym wszystkim odegrały trzy dziwaczne, na pozór zabawne, starsze damy?
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-02-23
Uczta Wyobraźni w natarciu
ikona wiadomości
W dniu dzisiejszym nakładem wydawnictwa MAG ukazały się dwie kolejne powieści w serii Uczta Wyobraźni:

- Czerwony śnieg Iana R. MacLeoda,
Na pobojowisku po ostatniej wielkiej bitwie Wojny Secesyjnej rozczarowany życiem unionista-lekarz natrafia na obrabiającą trupy dziwną postać i jego życie zmienia się na zawsze…
W Strasburgu, parę lat przed Rewolucją Francuską, konserwator obrazów dostaje zlecenie namalowania cyklu portretów pięknej kobiety w różnych fazach jej życia, choć sama kobieta najwyraźniej się nie starzeje…
W Nowym Jorku z czasów prohibicji młoda marksistka pojawia się nagle wśród elit, w dodatku podszywając się pod osobę, która nigdy nie istniała…
Czerwony śnieg to powieść o miłości i krwi, o ideach i snach, a wszystko wiąże w całość tajemnicze stworzenie wywiedzione z najmroczniejszych przedwiecznych ludzkich mitów, które cudem przetrwało do dzisiejszych czasów, wciąż rośnie i wciąż zabija…


- Matka Edenu Chrisa Becketta,
Na dalekiej, pozbawionej słońca planecie, którą jej mieszkańcy nazywają Edenem, wyrosła cywilizacja. Ledwie parę pokoleń temu było ich kilkuset i tulili się do światła i ciepła edeńskich lampodrzew, bojąc się zapuścić dalej w zimny mrok. Teraz ludzkość rozeszła się po całym Edenie i powstały dwa królestwa, oba utrzymujące się dzięki przemocy i zdominowane przez mężczyzn. Oba mają się za prawowitych potomków Geli, kobiety, która przybyła na Eden dawno temu w łodzi pływającej między gwiazdami i stała się matką ich wszystkich. Młoda Gwiazdeczka Strumyk, spotykając przystojnego i potężnego mężczyznę, który przypłynął z drugiej strony Stawu, myśli, że znajdzie pole do popisu dla swojej ambicji i energii. Nie ma jednak pojęcia, że będzie musiała zostać zastępczynią Geli i nosić na palcu jej pierścień, a gdy obejmie tę rolę, jednocześnie pełną władzy i całkiem jej pozbawioną, spróbuje całkowicie odmienić historię Edenu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-02-19
Ręka umarlaka - recenzja
ikona wiadomości
Ręka umarlaka to kolejna, siódma już odsłona cyklu, nad którym redaktorską opiekę sprawuje George R. R. Martin. Czytając, a następnie myśląc o recenzji tegoż dzieła, zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób wgryźć się w tę książkę, skoro już sześć poprzednich zbadałem i oceniłem ich jakość, poleciłem lub podsumowałem lakonicznym „może się spodobać fanom serii.” Zapytałem sam siebie, czy siła tej konkretnej książki wynika z rozpoznawalności charakterystycznych dla uniwersum Dzikich Kart elementów? Czy jest ona w stanie przekonać do siebie zaczynających od niej swoją przygodę z projektem, który dorobił się już połowy tuzina części? Te pytania towarzyszyły mi podczas lektury Ręki umarlaka.

Zapraszamy do lektury recenzji Tomasza Fijałkowskiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-02-16
Wędrowiec - premiera
ikona wiadomości
W księgarniach nakładem wydawnictwa Insignis ukazała się kolejna książka z Uniwersum Metro 2033 - Wędrowiec - Surena Cormudiana.

Do każdego egzemplarza dołączany jest gratis postapokaliptyczne opowiadanie Dmitrija Glukhovsky’ego - Koniec drogi (w postaci osobnej książki).

„Ludzkość musiała przejść przez czyściec, by wydać z siebie nowy podgatunek, który reprezentował teraz ten Wędrowiec. Jest czysty w swoich zamiarach. Szczery. Dobry. Niemal święty”.
Moskiewskie metro, rok 2033. Po długiej wyprawie na powierzchnię stalker Siergiej Minimalny wraca na Tulską, swoją macierzystą stację. Tam staje się uczestnikiem tajemniczych wydarzeń, które zwiastują śmiertelne zagrożenie dla ocalałych pod ziemią i w ruinach Moskwy. Chcąc ich uratować, Minimalny – wraz z nieoczekiwanym partnerem – podejmuje się karkołomnej misji.
więcej »
Liczba komentarzy:
2018-02-14
Suren Cormudian, autor „Wędrowca” - odwiedzi Polskę
ikona wiadomości
Wydawnictwo Insignis w związku z premierą Wędrowca – jednej z najważniejszych lektur w świecie Metra 203321 lutego o godz. 18.00 w warszawskim Empiku (Empik Junior) z fanami serii spotka się autor książki Suren Cormudian. Będzie to niepowtarzalna okazja, by z autorem porozmawiać, zdobyć jego autograf i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Więcej informacji pod tym linkiem.
więcej »
Liczba komentarzy: