fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2016-09-14
Clovis LaFay: Magiczne akta Scotland Yardu - recenzja
ikona wiadomości
Nikt nie wie, kim jest Anna Lange. Autorka powieści Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu postanowiła ukryć prawdziwą tożsamość i podpisać swój debiut pseudonimem. Wiadomo o niej jedynie to, że jest doktorem habilitowanym w dziedzinie chemii na jednym z polskich uniwersytetów. To z kolei sprawia, że zareklamować może ją jedynie jej książka. Jak wyszło?

Zapraszamy do lektury recenzji Olgi Sudnik.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-09-14
Premiery wydawnicze
ikona wiadomości
Dzisiaj premiera wydawnicza następujących książek objętych patronatem naszego portalu:
- Elantris Brandona Sandersona - wydawnictwo MAG. Powieść ze świata Cosmere.

- Dymiące zwierciadło Wojciecha Zembatego - wydawnictwo Powergraph w serii Fantastyka z Plusem. Powieść rozpoczyna cykl Głodne słońce. Kolejna część planowana jest na pierwszą połowę 2017 roku.

- Wojna starego człowieka Johna Scalzi - wydawnictwo Akurat. Wznowienie powieści rozpoczynającej cykl Wojna Starego Człowieka.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-09-07
Wrześniowe patronaty portalu
ikona wiadomości
Portal Fantasta.pl objął patronatem medialnym następujące pozycje z wrześniowej oferty wydawniczej:

- Elantris Brandon Sanderson. Książka ukaże się 14 września nakładem wydawnictwa MAG.
- Głodne Słońce: Dymiące zwierciadło Wojciech Zembaty. Książka ukaże się 14 września nakładem wydawnictwa Powergraph.
- Wojna starego człowieka John Scalzi. Książka ukaże się 14 września nakładem wydawnictwa Akurat.
- Puste niebo Radosław Rak. Książka ukaże się 16 września nakładem wydawnictwa Powergraph.
- Granica rzeczywistości Marcin Przybyłek. Książka ukaże się 27 września nakładem wydawnictwa Rebis.
- Szóstka wron Leigh Bardugo. Książka ukaże się 28 września nakładem wydawnictwa MAG.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-09-05
Zgnilizna - recenzja
ikona wiadomości
Przeczytałam tę książkę w jeden dzień. I wierzcie mi – pomimo tego, że czytam dużo i często, proza życia nie pozwala mi zazwyczaj spędzić tak wiele czasu na lekturze. Jednak w przypadku drugiej części Kruczych Pierścieni autorstwa Siri Pettersen, od powieści oderwałam się dopiero wtedy, gdy ją skończyłam. Zgnilizna pochłonęła mnie bez reszty.

Zapraszamy do lektury recenzji Olgi Sudnik.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-31
Prawo do życia - premiera
ikona wiadomości
Dostępna jest już w sprzedaży kolejna powieść Denisa Szabałowa z Uniwersum Metro 2033. Prawo do życia jest kontynuacją Prawo do użycia siły i została wydana nakładem wydawnictwa Insignis.

„Prawo do życia” to kontynuacja bestsellerowego „Prawa do użycia siły” Denisa Szabałowa, książki, która uwiodła fanów Uniwersum Metra 2033! Mógł ją napisać tylko człowiek, który o broni i drugiej stronie przysposobienia wojskowego wie niemal wszystko. Chcecie poznać filozofię żołnierza, pozostającego przy życiu w postapokaliptycznym świecie? Wydaje wam się, że silni ludzie nie mają słabości? Przeczytajcie najnowszą książkę serii!


więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-31
Nowe wydanie Nigdziebądź
ikona wiadomości
W dniu dzisiejszym nakładem wydawnictwa MAG ukazało się nowe wydanie powieści Nigdziebądź - Neila Gaimana. Książka została objęta patronatem medialnym naszego portalu.

Wersja preferowana przez autora.
Zawiera nowy wstęp i opowiadanie "O tym jak markiz odzyskał swój płaszcz".
Pod ulicami Londynu leży świat, o którym ludziom nawet się nie śniło.
Kiedy Richard Mayhew pomaga znalezionej na ulicy rannej dziewczynie, jego nudne życie w mgnieniu oka zmienia się nie do poznania. Dziewczyna ma na imię Drzwi, ucieka przed dwoma zabójcami w czarnych garniturach i pochodzi z Londynu Pod.
Zwykły odruch litości poprowadzi Richarda w miejsce pełne potworów i aniołów, gdzie w labiryncie mieszka Bestia, a stary Hrabia urządził sobie dwór w pociągu metra.
Wszystko to jest dziwnie znajome, a przecież kompletnie obce...
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-30
Czerwień - premiera
ikona wiadomości
Dzisiaj premiera powieści Lindy Nagaty - Czerwień. Książka została wydana nakładem Domu Wydawniczego Rebis i jest objęta patronatem medialnym naszego portalu.

Pierwszy tom militarnej SF osadzony w bliskiej przyszłości, świecie reality TV i zaawansowanych technologii.
Dla dobra swoich interesów, garstka prywatnych przedsiębiorców wojennych, do których należy Thelma Sheridan, wywołuje konflikty zbrojne w różnych rejonach świata.
Thelma jest bezlitosna i chciwa, ale nie głupia; zauważa, że do gry wojennej włączyła się nieznana siła. Podejrzewa, że to autonomiczny, zbuntowany program komputerowy, który wylągł się w informatycznej Chmurze. Nazywa go Czerwienią, gdyż uważa, że przesącza się przez wszystko jak krew.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-30
Głodne Słońce: Dymiące zwierciadło - recenzja
ikona wiadomości
Po debiutanckiej powieści Koniec Pieśni, łączącej świat współczesny z historią inspirowaną mitami arturiańskimi, Wojciech Zembaty powraca z nową książką, idąc o krok, a nawet kilka, dalej. Tym razem także sięga do mitów, wierzeń i kultury, tylko tej mniej znanej przeciętnym mieszkańcom Europy Środkowo-Wschodniej. W Głodnym Słońcu: Dymiącym zwierciadle zabiera nas bowiem w znacznie odleglejszą i bardziej egzotyczną podróż do Ameryki Środkowej i Południowej, zamieszkiwanych przez poazteckich Indian. W opisywanym przez niego świecie losy ludzkości potoczyły się zupełnie inaczej i choć stare cywilizacje i przymierza upadły, a na ich gruzach pojawiły się nowe, to konkwistadorom nigdy nie udało się doprowadzić do ostatecznego podboju Mezoameryki.

Zapraszamy do lektury recenzji Michała Różyckiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-29
Orzeł biały - recenzja
ikona wiadomości
Myśląc o recenzji Orła białego Przybyłka, musiałem stoczyć iście homerycki bój z samym sobą, gdyż rzadko zdarza się sytuacja, bym trafił na tak dobrze napisaną książkę, która byłaby jednocześnie tak odległa od tego, czego w fantastyce szukam. Trudno nie podzielić czytelniczych zachwytów nad bogactwem wizji i dynamiką akcji, a jednak zagłębiając się w świat przedstawiony powieści, miałem wrażenie, że znalazłem się na przyjęciu, na którym wszyscy już się doskonale znają, a ja na dodatek pomyliłem i miejsce, i datę spotkania.

Zapraszamy do lektury recenzji Tomasza Fijałkowskiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-26
Przeznaczenie błazna - premiera
ikona wiadomości
W dniu dzisiejszym pojawiło się wznowienie ostatniego już tomu cyklu o Złotoskórym - Robin Hoob.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MAG i została objęta patronatem medialnym naszego portalu.

Robin Hobb, uznana autorka epickiej odmiany fantasy, stworzyła w swoich heroicznych trylogiach "Skrytobójca" i "Żywostatki" barwne, wielowymiarowe światy. Teraz stawia ostatni krok w zapierającej dech w piersi trylogii "Złotoskóry", w której opowieść o Bastardzie Rycerskim Przezornym dobiega epickiego końca.
Pełne przygód i niezapomnianych postaci "Przeznaczenie Błazna" stanie się klasykiem gatunku. Skrytobójca, szpieg i mistrz Mocy Bastard Rycerski Przezorny, obecnie znany tylko jako żołnierz Tom Borsuczowłosy, na dobre osiadł na królewskim dworze w Koziej Twierdzy. Tylko nieliczni znają jego pełną tajemnic przeszłość oraz wiedzą o ofiarach, jakie musiał ponieść, by przeżyć. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że Bastard włada magią Mocy. Wyruszywszy na wyprawę z księciem Sumiennym, Cierniem i ograniczonym, lecz wielce utalentowanym w Mocy Młotkiem, Bastard Rycerski stara się pomóc księciu wypełnić misję.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-26
Puste niebo - recenzja
ikona wiadomości
Ktoś kiedyś powiedział, że istnieją trzy rodzaje książek: o wydarzeniach, ludziach i o miejscach. W fantastyce znaleźć można wszystkie z nich: zarówno te stawiające na fabułę, bohaterów, jak i najczęściej wysuwającą się na pierwszy plan scenografię. Tyle tylko, że w tej konwencji najczęściej odnosi się ona do neverlandów, uniwersów w pełni stworzonych, jawnie nierealnych i niekoniecznie mających związek ze światem rzeczywistym. Czasem zdarzają się jednak fantastyczne opowieści osadzone w miejscach nam znanych, opowiadające niezwykłe historie terenów, które przynależą do doświadczanej przez nas rzeczywistości. Najnowsza książka Radka RakaPuste niebo – wpisuje się w ten nurt. W znacznej mierze przedstawia bowiem portret Lublina okresu międzywojnia. Jest to jednak Lublin zupełnie inny choćby od tego, jaki spotkać możemy w powieściach Marcina Wrońskiego – u Raka to miasto magiczne, przesycone aurą tajemniczości. A to zaledwie jedna z wielu zalet najnowszej pozycji wydanej w serii „Kontrapunkty”.

Zapraszamy do lektury recenzji Macieja Rybickiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-22
Angele Dei - recenzja
ikona wiadomości
Wydawana przez Rebis seria Horyzonty Zdarzeń liczy już prawie dwadzieścia książek. Wchodzące w jej skład powieści to dzieła polskich autorów tworzących na co dzień w nurcie fantastycznym i mających zazwyczaj spore doświadczenie w gatunku. Założenia cyklu pozwalają konkretnemu pisarzowi na umieszczenie w nim więcej niż jednej książki, wcześniej zrobili tak m.in. Robert J. Szmidt i Rafał Dębski – teraz czas na kolejną powieść Dariusza Domagalskiego. Pochodzący z Gdyni twórca, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych, nie tworzy kontynuacji, ale prezentuje czytelnikowi zupełnie nową historię.

Zapraszamy do lektury recenzji Marka Adamkiewicza.
więcej »
Liczba komentarzy:
2016-08-17
Dowody winy - recenzja
ikona wiadomości
Z dużą przyjemnością sięgam za każdym razem po kolejną część opowieści o Harrym Dresdenie. Doskonale wiem, czego się spodziewać – niezłej rozrywki, zabawnych dialogów i ciekawej fabuły. Niezależnie od tego, który tom autorstwa Jima Butchera czytam, i tak dobrze się przy tym bawię.

Zapraszamy do lektury recenzji Olgi Sudnik.
więcej »
Liczba komentarzy: