fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2017-09-13
Nibynoc - premiera
ikona wiadomości
Dzisiaj premiera powieści Nibynoc Jaya Kristoffa, laureatki tegorocznej edycji nagrody Aurealis Awards w kategorii Fantasy Novel. Książka została wydana nakładem wydawnictwa MAG.

W świecie, gdzie trzy słońca prawie nigdy nie zachodzą, początkująca morderczyni wstępuje do szkoły dla zabójców, planując zemstę na osobistościach, które zniszczyły jej rodzinę.

Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona przyjaciół ukrywa się w mieście wzniesionym z kości martwego boga. Ścigają ją senat i dawni towarzysze jej ojca. Jednakże jej dar rozmawiania z cieniami doprowadza ją do drzwi emerytowanego zabójcy i otwiera przed nią przyszłość, jakiej nigdy sobie nie wyobrażała.
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-09-13
Chłopaki Anansiego - wznowienie
ikona wiadomości
W sprzedaży dostępne jest już nowe wznowienie powieści Chłopaki Anansiego Neila Gaimana. Książka została wydana nakładem wydawnictwa MAG.

Bóg nie żyje. Poznajcie jego dzieci.
Mitologia dla czasów współczesnych.
Bezczelnie śmiała i oryginalna nowa powieść, traktująca o mrocznym proroctwie, dysfunkcjonalnych rodzinach i tajemniczych podstępach (oraz o pewnej limonce).
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-09-12
Ramię Perseusza: Z głębokości - recenzja
ikona wiadomości
O czym tu dumać, patrząc w kosmos, obserwując dynamiczny rozwój nauki i technologii, mając przy okazji świadomość historii gatunku, od ponad stu lat oferującego czytelnikom literackie wizje przyszłości? Jak to jest być dzisiaj twórcą science fiction, który musi zmierzyć się z problemem ogromnego dziedzictwa fantastyki? Ciężar konwencji, ograniczona przecież liczba motywów, archetypiczne rozwiązania i bohaterowie chyba bardziej krępują twórcę, niż pozwalają wierzyć w wieczną świeżość gatunku. Łatwiej dziś chyba znaleźć dzieła, które w (powiedzmy) postmodernistyczny sposób żonglować będą ogranymi motywami, puszczać oko w kierunku czytelnika, parodiując schematy, niż doszukać się we współczesnych tekstach fantastycznych autentycznie nowatorskich rozwiązań. Oczywiście pomiędzy dziełami szukającymi nowych dróg a tymi kalkującymi klasykę gatunku znajdują się książki uczciwie stawiające sprawę – nie starają się wyważać otwartych dawno temu drzwi, ale przechodzą przez nie swobodnym, pewnym krokiem. Taką książką jest właśnie Ramię Perseusza: Z głębokości Rafała Dębskiego, trzecia powieść tego autora, która ukazała się w serii „Horyzonty zdarzeń.”

Zapraszamy do lektury recenzji Tomasza Fijałkowskiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-09-08
Różaniec - trailer
ikona wiadomości
30 sierpnia miała premierę najnowsza powieść Rafała Kosika - Różaniec, która łączy niezwykłą wizję science fiction i zajdlowską fantastykę socjologiczną z sensacyjną akcją rodem z thrillera. Poniżej trailer książki,
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-08-30
Straszny smok - premiera
ikona wiadomości
Do księgarń trafiła trzecia część cyklu Syn zdrajcy, powieść Straszny smok Milesa Camerona. Książka została wydana nakładem wydawnictwa MAG.

Czerwony Rycerz bez wahania występował przeciwko rycerzom, armiom i potędze cesarstwa. Walczył na rzeczywistych i magicznych polach bitewnych, a obecnie ma przed sobą największe wyzwanie.

Radosne wiosenne wydarzenie, kiedy kwiat rycerstwa będzie kruszyć kopie, walcząc o królewskie względy i uznanie. To rywalizacja polityczna, a Czerwony Rycerz ma odpowiednie umiejętności, żeby zwyciężyć. Ale stawka może być wyższa, niż sądzi. Na dworze Alby panoszy się niebezpieczna grupa wojowniczych rycerzy, którym przewodzi największy rycerz na świecie: Jean de Vrailly – i nagrodą, o którą walczy, jest nie królewskie uznanie, ale tron samej Alby.
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-08-30
Różaniec - premiera
ikona wiadomości
Dostępna jest już nowa powieść Rafała Kosika, łącząca niezwykłą wizję science fiction i zajdlowską fantastykę socjologiczną z sensacyjną akcją rodem z thrillera. W Różańcu poznajemy Warszawę przyszłości, przyszłości, która miejmy nadzieję, nigdy nie nadejdzie. Obserwujemy zwykłego człowieka w niezwykłym świecie, wmanipulowanego w wielką politykę, która i tak okazuje się nieznacząca wobec mechanizmów rządzących światem Różańca. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Powergraph.

Różaniec pokazuje nowe podejście do porządku społecznego, w którym pojęcie winy i sprawiedliwości odchodzi w przeszłość. Ludzie zamknięci w miastach-enklawach, poza którymi niemożliwe jest życie, są kontrolowani przez Nadzór, Prowokację i Eliminację oraz zdani na łaskę wszechmocnej sztucznej inteligencji, która decyduje o życiu i śmierci jednostek, troszcząc się jedynie o dobro ludzkości. Przeciwstawia jej się ojciec, który gotów jest na największe poświęcenie, aby ratować swoje dziecko.
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-08-30
Niepełnia - premiera
ikona wiadomości
Do sprzedaży trafiła nowa powieść Anny Kańtoch Niepełnia. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Powergraph w serii Kontrapunkty.

Jaką tajemnicę skrywa zasypany śniegiem biały dom na odludziu? Kto w nim mieszka (mieszkał), kto w nim jest (był) więziony i kto w nim umiera (umarł)? Lektura Niepełni przypomina wędrówkę pokojami pałacu. W miarę otwierania kolejnych drzwi rośnie napięcie, a związek między bohaterami nabiera nowych znaczeń. Co stało się z dzieckiem, które nie chce zdecydować, czy jest dziewczynką, czy chłopcem („Za każdym razem mówiło sobie: Jeszcze nie. Nie dzisiaj. Później, jak będę duży i silna”). Dziewczyna niepełna dziewczęcości, czy chłopak niepełny chłopięcości – kim się czują, kim tak naprawdę są bohaterowie?
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-08-29
Ciemny las - premiera
ikona wiadomości
Dzisiaj premiera drugiej części cyklu Wspomnienie o przeszłości Ziemi, powieści Ciemny las Cixina Liu. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Rebis.
Wyobraź sobie wszechświat jako las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym – każda cywilizacja, która się ujawni, zginie.
Ziemia właśnie się ujawniła. Drapieżcy nadciągają.
Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-08-23
Rozgwieżdżone niebo - recenzja
ikona wiadomości
Wyobraźcie sobie dzień, w którym wszystkie urządzenia elektroniczne przestają działać. Telefon komórkowy odmawia posłuszeństwa podczas ważnej rozmowy, wasze komputery zaczynają szwankować, wyświetlając dziwne błędy i komunikaty, a nowiutki samochód nie odpala, kiedy spieszycie się do pracy. Brzmi jak scenariusz pechowego dnia pełnego realnych koszmarów? To pójdźmy o krok dalej. Zostawiacie samochód i biegniecie na autobus, który nie przyjeżdża, postanawiacie zatem ruszyć do pracy na piechotę. W pracy również awaria, więc odsyłają was do domu (uff, chociaż tutaj się udało). Po drodze chcecie zrobić zakupy, bo lodówka już podczas wczorajszej kolacji świeciła pustkami. Niestety terminale płatnicze w sklepie nie działają, a pobliski bankomat akurat się popsuł. Za drobniaki z portfela kupujecie najpotrzebniejsze rzeczy i wracacie do domu, gdzie okazuje się, że kuchenkę i mikrofalówkę też szlag trafił. No to maszerujecie pod prysznic, ale i tutaj zawód, bo pomimo maksymalnego odkręcenia kurków ze słuchawki pociekło tylko kilka kropel zgromadzonych w rurach. Już jakiś czas temu zaczęło się ściemniać i próbujecie zapalić światło – oczywiście bezskutecznie. Pal licho! Pewnie jakaś awaria prądu i jutro wszystko wróci do normy… A jeśli nie? Jeśli nie, to macie tak samo przerąbane jak bohaterowie Rozgwieżdżonego nieba, pierwszego tomu trylogii Larsa Wilderganga, dotyczącej świata, z którego znika elektryczność.

Zapraszamy do lektury recenzji Michała Różyckiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-08-17
Mroczny sekret - premiera
ikona wiadomości
W sprzedaży detalicznej dostępna jest już czwarta część cyklu Skrzydła ognia - powieść Mroczny sekret autorstwa Tui T. Sutherland. Książka została wydana nakładem wydawnictwa MAG.

Coś niedobrego kryje się w mrokach…
Tajemnicze Nocoskrzydłe wszystko ukrywają, począwszy od własnego domu i królowej, a skończywszy na wyborze sojuszniczki w wojnie. Teraz porwały własne smoczę przeznaczenia. Gwiezdny Lotnik jest podekscytowany i przerażony perspektywą poznania swojego plemienia.
Nocoskrzydłe porwały także kilkanaście niewinnych Deszczoskrzydłych i Gwiezdny Lotnik postanowił sobie, że przekona plemię, aby je wypuściło. Niestety Królestwo Nocy jest nieszczęsną krainą pełną sekretów znacznie straszliwszych, niż można by podejrzewać, i wszystkie zwoje Pyrrii nie zdołałyby teraz pomóc Gwiezdnemu Lotnikowi. Losy dwóch królestw spoczywają w jego łapach, a pozostałe smoczęta znajdują się zbyt daleko, żeby mu pomóc. Gwiezdny Lotnik będzie musiał odnaleźć w sobie odwagę… I to zanim będzie za późno.
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-08-03
Księga cmentarna - premiera
ikona wiadomości
Dostępne w sprzedaży jest już nowe wznowienie powieści Księga cmentarna Neila Gaimana. Książka została wydana nakładem wydawnictwa MAG.

Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, kto mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo...
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-07-28
Zdrajca - premiera
ikona wiadomości
Dzisiaj premiera jedenastej części cyklu Akta Dresdena, powieści Zdrajca Jima Butchera. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MAG.

Harry zawsze stara się unikać kłopotów, jeśli chodzi o Białą Radę Magów, ale jego dawne postępki nie zostały zapomniane. Co stawia go w niezręcznej sytuacji. Morgan, niegdyś jego główny prześladowca w Radzie, zostaje niesłusznie oskarżony o zdradę. Zagrożony najwyższą karą potrzebuje kogoś obdarzonego talentem i upodobaniem do wspierania słabszych, choć ten ktoś nie jest zbytnio zainteresowany jego obroną. Harry rozpoczyna poszukiwania prawdziwego zdrajcy, żeby oczyścić imię niezbyt sympatycznego Morgana, który ukrywa się przed Radą i jednocześnie przed łowcami nagród. Jeden błąd może sprawić, że - całkiem dosłownie - potoczą się głowy. I jedna z nich może być jego głową.
więcej »
Liczba komentarzy:
2017-07-28
Spotkanie z Robin Hobb
ikona wiadomości
Wydawnictwo MAG zaprasza na spotkanie z Robin Hobb, które odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 18:00 w Warszawie w Empik Junior ul. Marszałkowska 116/122.

Robin Hobb - amerykańska pisarka fantasy i science fiction. Popularność zyskała dzięki trylogii "Skrytobójcy". Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków oraz zdobyły wiele prestiżowych nagród na całym świecie. Pisze i publikuje od osiemnastego roku życia.

więcej »
Liczba komentarzy: