fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2010-05-11
Awaria systemu pocztowego
ikona wiadomości
W dniu dzisiejszym do godziny 17:00 nie były dostępne serwery pocztowe w domenie fantasta.pl. Wszelka korespondencja wysłana w tym czasie nie została do nas dostarczona. Prosimy o ponowne wysłanie korespondencji, zgłoszeń konkursowych lub uzupełnień z okresu awarii.
Przepraszamy za utrudnienia.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-11
Światła pochylenie - wyniki konkursu
ikona wiadomości
Laureatami konkursu wyłonionymi w ramach losowania zostali: Arkadiusz Rogowski (Grajewo), Aleksandra Filipowska (Łódź), Marianna Tyranowicz (Złotów).

Gratulujemy!

Prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:
1. Autorka powieści "Światła Pochylenie" naucza języka angielskiego.
2. Helen żyje pod postacią ducha od 130 lat.
3. Gospodarze ducha Helen są pisarzami / literatami.

Dziękujemy Wydawnictwu Initium za ufundowanie nagród.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-10
Aktywność - kwiecień
ikona wiadomości
Lista użytkowników, którzy w okresie 01.04-30.04.2010 uzyskali największą liczbę punktów:
- krawiec7 - 199 pkt.
- wborowy - 170 pkt.
- Pijący_mleko - 134 pkt.

Nagrodę - magazyn Science Fiction, Fantasy i Horror 4(54) - otrzymuje krawiec7.

Gratulujemy!

Zachęcamy do udziału w zabawie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-10
Reguła Dziewiątek - recenzja
ikona wiadomości
Terry Goodkind, jeden z najbardziej poczytnych pisarzy fantasy, twórca cyklu Miecz Prawdy, którego sprzedaż osiągnęła około 25 milionów kopii, tym razem uraczył czytelników powieścią Reguła Dziewiątek. Przyznam, że nie spotkałam się wcześniej z twórczością pisarza, dlatego zrezygnowałam z prób odwoływania się do jego poprzednich książek. Z całą stanowczością mogę jednak powiedzieć, że tym razem akcja powieści dzieje się w świecie boleśnie rzeczywistym, gdzie magii jest bardzo niewiele, a ludzie muszą sobie radzić sami. Ale zacznijmy od początku...

Zapraszamy do lektury recenzji naszej redakcyjnej koleżanki Olgi Sudnik.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-05
Reguła Dziewiątek - konkurs
ikona wiadomości
W związku z premierą powieści Reguła Dziewiątek Terry'ego Goodkinda wraz z Wydawnictwem Rebis przygotowaliśmy konkurs. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytania konkursowe rozlosowanych zostanie pięć egzemplarzy książki.

Pytania konkursowe zostały zamieszczone w dziale Konkursy.

Zakończenie konkursu nastąpi 17 maja o północy, a ogłoszenie wyników 18 maja.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-05
Tern - premiera
ikona wiadomości
Tern Nika Pierumowa - autora w Polsce znanego między innymi z trylogii Pierścień Mroku, Kroniki Hjörwardu - to pierwsza część nowego cyklu rozgrywającego się w Świecie Siedmiu Zwierząt. Świat to niezwykły, zamieszkiwany przez rozmaite rozumne i nierozumne rasy, z których każda posługuje się właściwą sobie magią. Świat wrogich sobie sił, z których każda próbuje przeniknąć pozostałe i podporządkować je sobie. Świat zagrożony przez Gnil, która pojawiła się niewiadomo skąd i niewiadomo dlaczego, i zaczęła nieubłaganie go pochłaniać. W tym właśnie świecie pojawia się Tern.

Powieść została wydana nakładem Wydawnictwa Solaris. Od dziś dostępna jest w sprzedaży bezpośredniej.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem powieści zamieszczonym na karcie książki.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-05
Piękne istoty - fragment
ikona wiadomości
Piękne istoty pisarskiego duetu Kami Garcia, Margaret Stohl to pierwsza część 4-ro tomowej sagi, kierowanej do młodzieży, wielbicieli literatury fantasy, thrillerów, tajemnic, a także historii miłosnych. To opowieść o przeznaczeniu, miłości i o niebezpiecznej klątwie. Wyśmienita powieść grozy, wciągająca w mroczny świat magii i tajemnicy.

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Łyński Kamień.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony książki oraz do zapoznania się z fragmentem powieści zamieszczonym na karcie książki.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-04
Reguła Dziewiątek - premiera
ikona wiadomości
Dzisiaj nakładem Wydawnictwa Rebis ukazała się powieść Terry'ego Goodkinda - Reguła Dziewiątek.

W swoje dwudzieste siódme urodziny skromny artysta Alex Rahl niespodziewanie zostaje właścicielem odludnych terenów i ratuje przed pędzącą ciężarówką piękną kobietę pochodzącą z bardzo niezwykłego miejsca... Dowiaduje się też, że musi wypełnić proroctwo, by ocalić nieznany świat, w którym magia jest niezbędnym składnikiem życia. Odkrywając kolejne elementy tajemniczej, niewiarygodnej układanki, Alex musi stawić czoło prawdzie o sobie, a także stanąć do walki z okrutnym, bezwzględnym przeciwnikiem.
Zaskakujące zwroty akcji, pościgi, zamachy, pojedynki i pulsująca w tle magia – wszystko to sprawia, że od lektury najnowszej powieści Goodkinda nie sposób się oderwać.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-04
Poza sezonem - fragment
ikona wiadomości
Poza sezonem Jacka Ketchuma - wstrząsającą opowieścią o tym, jakie są granice człowieczeństwa i jak silna jest w nas wola przetrwania, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Wypoczynek w nadmorskim kurorcie zamienia się w straszliwy koszmar dla pięknej nowojorskiej redaktorki i grupy jej przyjaciół. Trzy kobiety i trzech mężczyzn muszą stawić czoła złu, które czai się w lasach wokół Dead River. Zaczyna się polowanie, które zamienia się w krwawą walkę o przetrwanie. Czy opuszczony dom na odludziu będzie miejscem ostatecznej klęski człowieczeństwa?

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści zamieszczonego na karcie książki.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-05-01
Patronat portalu
ikona wiadomości
Informujemy, że portal fantasta.pl objął patronat medialny nad powieścią Pierścień autorstwa Larry'ego Nivena.

Jest to powieść stanowiąca kanon science-fiction. Została wyróżniona nagrodami: Hugo, Locusa oraz Nebuli.

Stanowi przykład udanego połączenia hard sf i space opery. Fascynująca naukowa koncepcja, precyzja technologicznych opisów, zapierająca dech w piersi akcja, nietuzinkowość bohaterów i poczucie humoru tworzą niepowtarzalną całość.

Książka ukaże się 26.05 nakładem Wydawnictwa Solaris.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-30
Premiera antologii Star Wars
ikona wiadomości
W dniu dzisiejszym ukazała się Star Wars Antologia Fanów 2009. Składa się z sześćdziesięciu najlepszych i najciekawszych artykułów, które pojawiły się na polskich stronach poświęconych Star Wars w 2009 roku. W tej liczącej 140 stron antologii znajdziecie recenzje, zestawienia, podsumowania, relacje z konwentów, wywiady, opowiadania i całe mnóstwo felietonów oraz esejów – wszystko to podzielone na działy tematyczne, dające pogląd na premiery i wydarzenia Star Wars z całego 2009 roku. Nie zabrakło oczywiście gwiezdnowojennych ilustracji, humorystycznych minikomiksów, a także krótkich notatek o różnych projektach fanowskich.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w tej publikacji coś dla siebie, dowie się dzięki niej czegoś nowego o Gwiezdnych wojnach lub po prostu będzie się dobrze bawił podczas lektury. Serdecznie zapraszamy do pobrania antologii i przekonania się samemu, czy warto poświęcić jej – a także generalnie Gwiezdnym wojnom – kilka chwil wolnego czasu.

Antologia została objęta patronatem medialnym portalu fantasta.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-30
Maskarada - fragment
ikona wiadomości
Maskarada Melissy de la Cruz to kontynuacja Błękitnokrwistych. Kryminalna intryga połączona z niezwykłą mitologią i galeria zapadających w pamięć bohaterów. A wszystko to na tle kipiącego życiem Manhattanu, w dusznej atmosferze bezpardonowej walki o władzę wśród najbardziej rozrywanych celebrytów.

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści zamieszczonego na karcie książki.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-29
Viriconium - recenzja
ikona wiadomości
M. John Harrison jest uważany za jednego z duchowych ojców New Weird, chyba najprężniej rozwijającego się nurtu współczesnej fantastyki. W serii Uczta Wyobraźni, prezentującej ambitną i niekonwencjonalną fantastykę wydany został zbiór jego autorstwa zatytułowany Viriconium. Ta licząca niemal sześćset stron księga zawiera trzy krótkie powieści i siedem opowiadań, wszystkie osadzone we wspólnym świecie, którego centralnym punktem jest tytułowe Pastelowe Miasto – Viriconium. Trochę inaczej niż w całej serii, serwującej raczej książki współczesne, zbiór Harrisona to teksty powstałe w latach 1971–1985. Myli się jednak ten, kto spodziewa się zdezaktualizowanej wizji, trącącej myszką w zestawieniu z obrazem aktualnych trendów w literaturze fantastycznej. Viriconium trochę wyprzedziło swoje czasy, stanowiąc wyraźną inspirację, a przez to nieodłączną część tego jak światowa fantastyka wygląda obecnie...

Zapraszamy do lektury recenzji naszego redakcyjnego kolegi Macieja Rybickiego.
więcej »
Liczba komentarzy: