Odyseja kosmiczna: 2001
fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2010-04-10
Piąty numer kwartalnika Qfant
ikona wiadomości
Ukazał się piąty numer kwartalnika QFANT.

W najnowszym numerze znajdziecie opowiadania takich autorów jak Stefan Darda, Jacek Skowroński, Adrianna Ewa Stawska, Jan Siwmir, ciekawą publicystykę, odjazdowe galerie, wywiad z Rafałem W. Orkanem oraz recenzje książek.

Numer można pobrać za darmo ze strony www.qfant.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-09
Patronaty portalu
ikona wiadomości
Przedstawiamy dwie powieści, nad którymi portal fantasta.pl objął patronat medialny.

Tern Nika Pierumowa przedstawia Świat Siedmiu Zwierząt zamieszkiwany przez rozmaite rozumne i nierozumne rasy, z których każda posługuje się właściwą sobie magią. Świat wrogich sobie sił, z których każda próbuje przeniknąć pozostałe i podporządkować je sobie...
Książka zostanie wydana przez Wydawnictwo Solaris. Premiera - 05.05.2010.

Reguła Dziewiątek Terryego Goodkinda to powieść pełna zaskakujących zwrotów akcji, pościgów, zamachów, pojedynków i pulsującej w tle magii. Skromny artysta Alex Rahl dowiaduje się, że musi wypełnić proroctwo, by ocalić nieznany świat, w którym magia jest niezbędnym składnikiem życia. Odkrywając kolejne elementy tajemniczej, niewiarygodnej układanki, stawi czoło prawdzie o sobie, a także stanie do walki z okrutnym, bezwzględnym przeciwnikiem...
Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Rebis. Premiera - 05.05.2010.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-09
Ciemności przybywaj - zmiana daty premiery
ikona wiadomości
Uległa zmianie data premiery powieści Ciemności przybywaj Fritza Leibera. Książka od 09.04.2010 jest dostępna w sprzedaży detalicznej.

Akcja tego fascynującego thrillera SF rozgrywa się 360 lat od zarania ery atomowej, kiedy to z nuklearnego holokaustu wyłoniła się ogarnięta chaosem cywilizacja, oparta na przesądach i religijnych prześladowaniach. Podobnie jak w średniowieczu zwykli szarzy ludzie żyją w ubóstwie i nieświadomości, kierowani przez siły, których nie są w stanie zrozumieć.

Książka objęta jest patronatem portalu fantasta.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-08
Fragmenty - Fabryka Słów
ikona wiadomości
Łowcy to dopracowany kawał fantastycznej powieści akcji. Sporo miejsca Miroslav Žamboch poświęcił opisom technik polowania, przetrwania w obcym środowisku, survivalowi, jeździe terenowej i broni myśliwskiej. Szczególnie tej o kalibrze powyżej 0.5 cala - na gada formatu kamienicy raczej nie powinno polować się z czymś mniejszym.

Kłamca 2. Bóg marnotrawny Jakuba Ćwieka to wznowienie. Loki – dawniej bóg kłamstwa, obecnie najemnik na żołdzie aniołów – powraca, by znów na rozkaz Nieba tropić ukryte demony i niedobitki starych, pogańskich bóstw. Uzbrojony w izraelskie pistolety o jakże biblijnej nazwie Jericho oraz własną przebiegłość rusza do walki z siłami Zła.

Zapraszamy do lektury fragmentów powieści zamieszczonych na kartach książek.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-06
Requiem - recenzja
ikona wiadomości
Baczny obserwator Zachodniej kultury popularnej może zauważyć wyraźną w ostatnich kilkunastu latach tendencję do eksploracji tematyki związanej z korzeniami chrześcijaństwa, czyli, jak by nie patrzeć, religii stanowiącej jeden z najważniejszych fundamentów naszej cywilizacji. Początek tego zjawiska sięga w czasie nawet dalej, do dzieł Umberto Eco (z Wahadłem Foucaulta na czele), jednak obecnie czołowym przedstawicielem literackiego nurtu łączącego powieść sensacyjną z „apokryficzną” stroną historii chrześcijaństwa jest niewątpliwie Dan Brown. Jakkolwiek nie oceniać umiejętności i dorobku tego pisarza przyznać trzeba, że jego bestsellerowe powieści przyczyniły się do swoistej mody na teorie spiskowe, czy też alternatywne (względem ewangelicznej) historie życia Jezusa z Nazaretu. W nurt ten, już w latach dziewięćdziesiątych, wpisał się Graham Joyce ze swą książką zatytułowaną Requiem.

Zapraszamy do lektury gorącej, przedpremierowej recenzji naszego redakcyjnego kolegi Macieja Rybickiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-02
Konkurs - Eon. Powrót lustrzanego smoka
ikona wiadomości
Wraz z Wydawnictwem Telbit zapraszamy do udziału w konkursie. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytania konkursowe rozlosowane zostaną dwa egzemplarze książki Eon. Powrót Lustrzanego Smoka - Alison Goodman.

Pytania konkursowe oraz informacje dotyczące nagród zostały zamieszczone w dziale Konkursy.

Zakończenie konkursu nastąpi 12 kwietnia o północy, a ogłoszenie wyników 13 kwietnia.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-01
Patronaty portalu
ikona wiadomości
Miło nam zakomunikować, że portal fantasta.pl objął patronatem medialnym następujące powieści z oferty wydawniczej Wydawnictwa Solaris:

- Ciemności przybywajcie Fritz Leiber (21.04),
- Chindi Jack McDevitt (26.05),
- Flota światów Larry Niven, Edward M. Lerner (06.07).
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-01
Aktywność - marzec
ikona wiadomości
Lista użytkowników, którzy w okresie 01.03-31.03.2010 uzyskali największą liczbę punktów:
- Adon 799 pkt.
- Procella 313 pkt.
- Beata 113 pkt.

Nagrodę - trzeci numer magazynu SFinks - otrzymuje Adon.
Nagrodę - magazyn Science Fiction, Fantasy i Horror 3(53) - otrzymuje Procella.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zachęcamy do udziału w zabawie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-03-31
Eon. Powrót Lustrzanego Smoka - recenzja
ikona wiadomości
W Imperium Niebiańskich Smoków zbliża się dzień, w którym Szczurzy Smok wybierze swojego ucznia spośród dwunastu młodych kandydatów, a następnie zjednoczy się z nim, dając mu ogromną moc kontrolowania sił przyrody. Zarówno wybrany przez Smoka uczeń, jak i jego Mistrz, mogą liczyć na zaszczyty i bogactwo na dworze Cesarza. Po przejściu odpowiedniego treningu w posługiwaniu się smoczą magią, uczeń staje się Lordem Smocze Oko i trafia do elity społecznej Imperium. W tym surowym, patriarchalnym świecie panuje jednak prawo, iż kandydatami, uczestniczącymi w ceremonii, mogą być jedynie chłopcy, kobiety bowiem nie mają dostępu do smoczej magii...

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją naszej redakcyjnej koleżanki Agnieszki Jankowiak.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-03-31
Fragmenty - Wydawnictwo Solaris
ikona wiadomości
Chindi Jacka McDevitta - powieść SF. Ekspedycja Akademii odbiera tajemniczy sygnał, najwyraźniej obcego pochodzenia. Akademia, która w czasach, kiedy odkryto już prawie wszystko, co było do odkrycia, znalazła się w niełatwej sytuacji politycznej i finansowej, obawia się jednak kompromitacji i nie kwapi się do wyłożenia środków na kolejną wyprawę, która może skończyć się fiaskiem...

Ciemności przybywajcie Fritza Leibera - fascynujący thriller SF rozgrywający się 360 lat od zarania ery atomowej, kiedy to z nuklearnego holokaustu wyłoniła się ogarnięta chaosem cywilizacja, oparta na przesądach i religijnych prześladowaniach. Podobnie jak w średniowieczu zwykli szarzy ludzie żyją w ubóstwie i nieświadomości, kierowani przez siły, których nie są w stanie zrozumieć...

Tern Nika Pierumowa przedstawia Świat Siedmiu Zwierząt zamieszkiwany przez rozmaite rozumne i nierozumne rasy, z których każda posługuje się właściwą sobie magią. Świat wrogich sobie sił, z których każda próbuje przeniknąć pozostałe i podporządkować je sobie...

Zapraszamy do lektury fragmentów powieści zamieszczonych na kartach książek.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-03-31
Konkurs Ugryziona - wyniki
ikona wiadomości
Laureatami konkursu wyłonionymi w ramach losowania zostali: dianek, szop, nelowa, IS77.

Gratulujemy!

Prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:
1. Siedziba Watahy znajduje się w Stonehaven.
2. Wybrane książki Kelley Armstrong: Stolen, Haunted, Broken, Dime Store Magic, The Awakening.
3. Jeremy to samiec Alfa Watahy.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-03-31
Podsłuchane na Pyrkonie
ikona wiadomości
Na forum Wydawnictwa Solaris Wojtek Sedeńko zdradza plany kilku wydawnictw na przyszłość. Cytując:

Rebis rusza z edycją Dzieł Wybranych Philipa K. Dicka. Edycja będzie miała jednolitą szatę, twardą oprawę, a każdy z tomów będzie zawierał część publicystyczną autorstwa m.in. Marka Oramusa, Lecha Jęczmyka, Jarosława Grzędowicza i innych. Na początek pójdą tak słynne powieści jak Człowiek z Wysokiego Zamku, Ubik, trylogia Valis, Słoneczna loteria.
Wydawca nie jest pewny sukcesu serii, będzie przyglądał się sprzedaży i w razie dobrych wyników, wydawał kolejne tomy.
Wydawnictwo zamierza również wydać wszystkie książki ze świata [fsl=26]Diuna[/fsl] napisane przez Briana Herberta i Kevina Andersona. Oczywiście w szacie graficznej jak dotąd - duży format, twarda oprawa z ilustracjami Wojtka Siudmaka.

Media Rodzina wyda nową powieść Marka Oramusa - "Trzeci Najazd Marsjan". Powieść ta jest wariacją na temat kontaktu z obcą cywilizacją i inwazją Ziemi.

Solaris planuje jesienią tego roku wydać serię "Umierająca Ziemia" twórczości Jacka Vance'a, której kulminacją będzie tom "Pieśni Umierającej Ziemi", pod redakcją George'a R. R. Martina, promujący wizytę Martina w Polsce w czerwcu 2011 roku.

Zysk i s-ka z okazji pobytu George'a R.R. Martina na festiwalu w Nidzicy przygotuje wydania jednotomowe Nawałnicy Mieczy i Uczty dla wron oraz dwóch pierwszych tomów w dużym formacie. Niestety nie wiadomo nic o kolejnych powieściach tego autora.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-03-30
Melissa de la Cruz - wywiad
ikona wiadomości
Gdy specjalistka od celebrytów i wybryków gwiazd bierze się za temat wampirów, musi być inaczej niż do tej pory. Tym razem okazało się, że do grona nieumarłych powinniśmy zaliczyć również znaczną część towarzyskiej śmietanki Nowego Jorku! Na pytania o Błękitnokrwistych, boom na martwych facetów oraz to, co z niego wynika, odpowiada Melissa de la Cruz, amerykańska pisarka i dziennikarka, korespondentka między innymi „Cosmopolitana” i „Vogue”...

Zapraszamy do lektury wywiadu [doc] przeprowadzonego przez Joannę Wasilewską z Wydawnictwa Jaguar
więcej »
Liczba komentarzy: