fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2010-07-14
Smocze kości - konkurs
ikona wiadomości
Wraz z Wydawnictwem Rebis zapraszamy do udziału w konkursie. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytania konkursowe rozlosowane zostaną trzy egzemplarze powieści Smocze kości.

Pytania konkursowe zostały zamieszczone w dziale Konkursy.

Zakończenie konkursu nastąpi 26 lipca o północy, a ogłoszenie wyników 27 lipca.

Zapraszamy do udziału w zabawie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-14
Niucon 2010
ikona wiadomości
Konwent Niucon odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2010 roku we Wrocławiu. Na listopad tego roku planowana jest kolejna, trzecia, edycja konwentu.

Niucon to zlot fanów, którego pierwsza edycja odbyła się 2 lata temu we Wrocławiu – w październiku 2008 roku. W tym roku - tak jak poprzednio – impreza kierowana jest do miłośników kultury azjatyckiej, szeroko pojmowanej fantastyki i ASG. Zaplanowano obecność bloków planszówkowych, karcianych, bitewniakowych, erpegpwego, larpowego, ogólno fantastycznego, gier japońskich, gwiezdnych wojen, jrockowy oraz blok anime/manga i blok seriali fantastycznych.

Dla fanów japońskiej muzyki przygotowano jRock cosplay, karaoke, sale panelową poświęconą tylko temu tematowi oraz imprezę Merciless Cult.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej konwentu http://niucon.ifan.pl/.

Impreza została objęta patronatem medialnym portalu fantasta.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-13
Piękne istoty - wyniki konkursu
ikona wiadomości
Laureatami konkursu wyłonionymi w ramach losowania zostali: Marta Konopko (Grajewo), Beata Sabisz (Rumia), Hanna Piecychna (Radzymin).

Gratulujemy!

Prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:
1. Akcja powieści rozgrywa się w Karolinie Południowej.
2. Tytuł oryginału kontynuacji "Pięknych istot" to "Beautiful Darkness".
3. Prawa do ekranizacji wykupiła wytwórnia Warner Bros.

Dziękujemy Wydawnictwu Łyński Kamień za ufundowanie nagród.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-13
Ofiara krwi - recenzja
ikona wiadomości
Z kontynuacją powieści czy drugą częścią znanej nam już historii jest zawsze tak, że oczekujemy więcej. Czytelnik poznał już bohaterów, zdążył sobie wyrobić na ich temat opinię, ma też konkretne oczekiwania względem tego, w jakim kierunku i w jaki sposób powinna się rozwinąć historia powieści. Dlatego też i przed autorem zadanie o wiele trudniejsze – musi bowiem sprostać tym wymaganiom, nie tracąc jednocześnie swojego oryginalnego pomysłu. W przypadku Ofiary Krwi miałam wrażenie, że J.R. Ward nie do końca się to udało. Starając się przypodobać czytelnikom, straciła to, co przypadło mi do gustu, gdy czytałam pierwszą część sagi – dążenie do oryginalności i unikanie sztampy...

Zapraszamy do lektury recenzji naszej redakcyjnej koleżanki Olgi Sudnik.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-12
Dni Jakuba Wędrowycza już w najbliższy weekend
ikona wiadomości
V edycja Dni Jakuba Wędrowycza rozpocznie się w najbliższy piątek, 16 lipca. Na stronie konwentu pojawiły się już pierwsze punkty programu.
Ale nie martwcie się - organizatorzy nie zamierzają zanudzić Was prelekcjami - spodziewajcie się masy konkursów z cennymi nagrodami, ciekawych warsztatów i planszówkowych turniejów w bogato wyposażonym Games Roomie. Odbędą się także ciekawe pokazy - Lubelskiego Korpusu Ekspedycyjnego (rekonstrukcja/airsoft), bractwa rycerskiego z Zamościa oraz lubelsko-lubartowskiej grupy kuglarskiej (fireshow).
Sobotni wieczór uwieńczy przedstawienie teatralne oraz koncerty Mechaniki Płynów i Leśnego Licha.
Gośćmi konwentu będą pisarze - Jakub Ćwiek i Stefan Darda.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://djw.konwent.pl/. Znajdziecie tam m.in. dokładny opis dojazdu do Wojsławic oraz galerie zdjęć z poprzednich edycji.
Serdecznie zapraszamy do Wojsławic w dniach 16-18 lipca.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-11
Cyberpunkowy konkurs literacki
ikona wiadomości
Zapraszamy do wzięcia udziału w CYBERPUNKOWYM KONKURSIE LITERACKIM. Dla autorów/autorek najlepszych tekstów przygotowano wejściówki na Falkon 2010, książki oraz publikację w informatorze konwentowym, który otrzyma każdy uczestnik Falkonu 2010, lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.
Do dnia 15 września 2010 roku należy wysłać na adres: badowski.krzysztof@gmail.com opowiadanie o tematyce kryjącej się pod pojęciem CYBERPUNK, nawiązującym do tegorocznej konwencji Cyber Falkonu 2010. Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie.
Teksty prosimy wysyłać w załączniku; w e-mailu prosimy również o podanie swoich danych do korespondencji. Tekst musi zmieścić się w przedziale 10 - 35 tysięcy znaków (ze spacjami). Jedna osoba może wysłać tylko jedno własne opowiadanie, które weźmie udział w konkursie. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników konkursu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 września 2010 r.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-10
Zamojskie Spotkania z Fantastyką 2010
ikona wiadomości
Ogólnopolski konwent fantastyki ZSzeF odbędzie się 17-19 września 2010 roku w Zamościu.
W tym roku tematem przewodnim będą Wampiry i Wilkołaki. Każdy konwentowicz przy akredytacji będzie miał okazję wybrać jedną ze stron konfliktu, a przez cały czas trwania konwentu będą odbywać się klimatyczne eventy w których zarówno lykantropowie jak i nieśmiertelni będą mogli zbierać specjalne punkty, co pomoże ostatecznie ustalić, która z tych mitycznych ras jest silniejsza.
Naturalnie, przez cały czas trwania konwentu, będą odbywać się prelekcje, dyskusje, konkursy, koń-kursy, pokazy i spotkania autorskie. Na chwilę obecną swoje przybycie potwierdzili: Jacek Komuda, Stefan Darda i Jakub Ćwiek. Na przybyłych czeka jeszcze wiele innych atrakcji. Dodatkowo każda osoby, która przybędzie na konwent w przebraniu otrzyma 50% zniżki na wejściówkę i będzie mogła wziąć udział w konkursie cosplay'owym. Prelegenci otrzymają 50% za jeden punkt programu, a 100% za dwa. Więcej informacji o konwencie znajdziesz na stronie www.zszef.konwent.pl.

Portal fantasta został patronem medialnym imprezy.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-10
Fragmenty opowiadań - Fabryka Słów
ikona wiadomości
Czerwona gorączka to wznowienie antologii Andrzeja Pilipiuka, czyli okraszone czarnym humorem historie o tym, jak kończą dziennikarskie hieny, nauczycielki-psychopatki czy ubeckie kanalie.
Zapraszamy do lektury fragmentu opowiadania Zeppelin L59/2 pochodzącego z tego zbioru.

Wielka księga potworów to antologia zagranicznych autorów tym razem o monstrach wszelakich - tych z granic rzeczywistości i tych odmętów wyobraźni.
Zapraszamy do lektury fragmentu opowiadania Tam, w dole autorstwa Ramsey'a Campbella pochodzącego z tego zbioru.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-07
Patronat portalu
ikona wiadomości
Siedemdziesiąt dwie litery - drugie wydanie zbioru opowiadań Teda Chianga, najwybitniejszego autora opowiadań w amerykańskiej SF ostatnich lat.
Praktycznie każde jego opowiadanie - a publikuje ich niewiele, czasem tylko jedno rocznie - jest wydarzeniem literackim. Jego teksty zdobywają też liczne nagrody.

Zbiór 72 litery zawiera wszystkie opowiadania Chianga, jakie opublikował od początku swojej kariery. Zbiór oparto na wydaniu Historii twojego życia, znakomicie przyjętej w Polsce książki, zawiera jednak dwa dodatkowe opowiadania (oba nagrodzone) - a jedno z nich nigdy nie zostało w Polsce opublikowane.

Książka została objęta patronatem medialnym portalu fantasta.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-06
Patronat portalu
ikona wiadomości
Głupcy amerykańskiej autorki Pat Cadigan to cyberpunkowa powieść nagrodzona Nagrodą Arthura C. Clarke'a (1995).

W świecie, w którym można uprowadzić nie tylko człowieka, ale sam jego umysł, nie można niczego uznawać za pewnik... na czele z własną tożsamością. Kiedy Marva, rzutka aktorka metodyczna, budzi się w holograficznym stawie w ekskluzywnym klubie, ubrana w nowe drogie ciuchy, w dodatku z grubym plikiem banknotów... wie, że dzieje się coś dziwnego.

A gdy zaczyna ją dręczyć wspomnienie morderstwa, wie, że dzieje się coś naprawdę dziwnego i że powinna się czym prędzej dowiedzieć, czyim życiem żyje. Tropiona przez zabójców z tajemniczych Usług Eskortowych i wszelkiej maści wykolejonych psychopiratów, musi się zapuścić do okrytego złą sławą podmieścia i sprawdzić, kto napisał scenariusz najtrudniejszej roli w jej karierze.

Książka została objęta patronatem medialnym portalu fantasta.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-06
Lód - recenzja
ikona wiadomości
Z książkami jest jak z każdym innym rezultatem ludzkiej twórczości: są bardzo różne. Czasem słabe, czasem po prostu przeciętne, innym razem, gdy znajdziemy w niej coś co przykuje naszą uwagę uznajemy taką książkę za dobrą. No, ale żeby rozkładowi normalnemu uczynić zadość, trzeba pamiętać, że powstają także książki wybitne. Jacek Dukaj w Lamencie miłośnika cegieł przyznał się do fascynacji długą, rozbudowaną fabularnie formą literacką (czyli formą powieściową właśnie). Rezultatem fantazji, warsztatu i wspomnianych literackich fascynacji tegoż autora powstał Lód... książka wybitna?

Zapraszamy do lektury recenzji naszego redakcyjnego kolegi Macieja Rybickiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-06
Patronat portalu
ikona wiadomości
Miasto w przestworzach autorstwa Grega Keyes'a to rozwinięcie historii z gry komputerowej z cyklu Elder Scrolls.

Latające miasto Umbriel zbliża się do Imperium Tamriel. Tam, gdzie rzuci swój przerażający cień, ludzie tracą życie i duszę, i dołączają do rosnącej wciąż armii zombie... Annaig, młoda czarodziejka, jest zaintrygowana tajemniczym miastem i nie rozumie ojca, przeświadczonego, że muszą uciekać. Wkrótce na ucieczkę jest już za późno: rodzinne miasto Annaig zostaje zniszczone, a ona uwięziona za murami potwornego Umbriel. A właśnie w jej rękach leży klucz do ocalenia Imperium...

Książka została objęta patronatem medialnym portalu fantasta.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-03
Koncerty na Dniach Jakuba Wędrowycza
ikona wiadomości
Tegoroczne Dni Jakuba Wędrowycza zostaną wzbogacone o dodatkowe atrakcje. Do najciekawszych z nich będą niewątpliwie należeć sobotnie koncerty.

Koncerty odbędą się w sobotę wieczorem na placu targowym w Wojsławicach. Najpierw rozgrzeje was punk-rockowy zespół Mechanika Płynów, a potem niesamowity klimat zapewni rockowo-folkowa kapela Leśne Licho. Wieczór zakończy pokaz żonglerki ogniem, który odbędzie się na szkolnym boisku.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że z przyczyn osobistych Andrzej Pilipiuk nie pojawi się na konwencie. Potwierdzamy również, że gośćmi konwentu będą Jakub Ćwiek i Stefan Darda.
więcej »
Liczba komentarzy: