Odyseja kosmiczna: 2001
fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2010-04-23
Piąty numer magazynu SFFiH
ikona wiadomości
W piątym numerze miesięcznika Science Fiction Fantasy i Horror, który będziecie mogli nabyć już od 30 kwietnia, znajdziecie m.in. opowiadanie Andrzeja Pilipiuka - Staw, opowiadanie Tylko pieśń małżeńskiego duetu Agnieszki Chodkowskiej-Gyurics i Tomasza Bochińskiego, felietony największych gwiazd polskiej fantastyki: Grzędowicza, Pilipiuka, Pawlaka.

Poza tym recenzje, konkursy oraz dalsza część listy powieści opublikowanych w 2009 roku, na które można oddawać głosy w Plebiscycie Czytelników "Nautilus".
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-23
Fragmenty - Wydawnictwo Jaguar
ikona wiadomości
Szkoła bardów Nancy Farmer - ostatnia część niezwykłej, napisanej przepięknym językiem trylogii przywołującej do życia prastare nordyckie mity i legendy. Niezwykła wyprawa do krainy zapomnianych już wierzeń, do świata syren, hobgoblinów, trolli i elfów.

Starcie demonów Josepha Delaneya - szósta część cyklu Kroniki Wardstone. Najważniejszym obowiązkiem Toma, jako ucznia starego Gregory'ego, jest dbanie o to, by siły zła nie szkodziły mieszkańcom Hrabstwa. Ostatnie wydarzenia i starcie z Złym sprawiły, że stosunki między uczniem a mistrzem nie układają się tak, jak powinny. Nie raz i nie dwa Tom, by ocalić życie, skorzystał z metod mroku...

Zapraszamy do lektury fragmentów powieści zamieszczonych na kartach książek.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-22
Rhezus. Tułaczka śladami konania - fragment
ikona wiadomości
Rhezus. Tułaczka śladami konania utalentowanej Róży Jakobsze to książka intrygująca i niepokojąca. Mroczny, bezlitosny świat wokół oraz bohater, który zbawienie odnajduje w samozagładzie zapewniają pierwszorzędny klimat.

Premiera pierwszego tomu cyklu Rhezus już jutro, 23.04.2010.

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści zamieszczonego na karcie książki.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-22
Wydawnictwo AMBER - zapowiedzi maj 2010
ikona wiadomości
Przedstawiamy gorące premiery Wydawnictwa Amber na miesiąc maj:

06.05 - Rozkaz 66 Karen Traviss - Komandosi Republiki w kolejnej bitwie Wojen Klonów;
11.05 - Wieczna Noc Claudia Gray - zakazana miłość – nieśmiertelna i mroczna jak wieczna noc...;
13.05 - Łowca ciemności Jocelynn Drake - nieśmiertelna wojowniczka i łowca wampirów po raz drugi łączą siły w obliczu nadciągającej ciemności;
18.05 - Wieczni Wygnańcy Cynthia Leitich Smith - nastrojowa i liryczna historia niebezpiecznego uczucia dziewczyny zmienionej w wampira i upadłego anioła;
20.05 - Mroczne pożądanie Christine Feehan - tom 2 Mrocznej Serii, która jeszcze przed Zmierzchem zawładnęła wyobraźnią i marzeniami milionów kobiet;
25.05 - Wizje w mroku L. J. Smith - kolejna bestsellerowa trylogia autorki;
27.05 - Krew zombie Nate Kenyon - mężczyzna uciekający przed przeszłością w przeklętym miasteczku;
27.05 - Nieświęte duchy Stacia Kane - zmarli powstali, by nawiedzać żywych. Tylko potężny Kościół Prawdy może ochronić ludzi przed duchami...;
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-20
Ciemności, przybywaj - recenzja
ikona wiadomości
Wydawnictwo Solaris od pewnego czasu stara się przybliżać polskiemu Czytelnikowi klasykę światowej fantastyki. Na nasz rynek trafiła więc kolejna z niepublikowanych dotąd nad Wisłą książek, a mianowicie Ciemności, przybywaj Fritza Leibera. Powieść to już wiekowa, po raz pierwszy bowiem została opublikowana w odcinkach na łamach pisma Astounding Science-Fiction w 1943r. (zastanawiające, że rodzimy wydawca w tekście okładkowym anonsuje ją jako powstałą w okresie Zimnej Wojny, co „miało niewątpliwie wpływ” na jej zawartość... czyżby paradoks czasoprzestrzeni?). Leiber, autor uznawany za jednego z najważniejszych klasyków fantastyki, znany jest przede wszystkim z klasycznego fantasy, czyli cyklu Lankhmar, opowiadającego o perypetiach Fafryda i Szarego Kocura. Ciemności, przybywaj to jednak klasyczna science fiction, ciążąca w stronę literatury postapokaliptycznej, czy też antyutopii...

Zapraszamy do lektury recenzji naszego redakcyjnego kolegi Macieja Rybickiego.

Dziękujemy Wydawnictwu Solaris za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-20
Rabat na książki
ikona wiadomości
Wraz z księgarnią internetową Selkar.pl przygotowaliśmy ofertę promocyjną. Przy zakupie dowolnych książek otrzymacie 7% rabatu. Wystarczy kliknąć w link i przy składaniu zamówienia podać kod rabatowy: SDKiPA2010.

Oferta ważna do końca bieżącego tygodnia.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-19
17. Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy
ikona wiadomości
Tegoroczny festiwal będzie poświęcony polskiej fantastyce: autorom, rynkowi książki, działaniom promocyjnym, pozycji fantastyki polskiej wobec przekładów.
Ważnym elementem festiwalu będą warsztaty literackie, na które już teraz organizatorzy zapraszają wszystkich adeptów pióra, autorów po lub przed debiutem, a także wszystkich tych, którzy chcieliby pisać.
Swoją wiedzą pisarską, sekretami warsztatu, umiejętnościami gromadzenia materiału do książki będą się dzielili znani pisarze.
Informacji, jak umiejętnie sprzedać swoją powieść w wydawnictwie, udzielą sami wydawcy.
Znani krytycy i redaktorzy opowiedzą o najczęstszych wpadkach i błędach popełnianych przez debiutantów.
Wśród wykładowców i prelegentów będą m.in.: Marek BARANIECKI, Ewa BIAŁOŁĘCKA, Anna BRZEZIŃSKA, Michał CETNAROWSKI, Jarosław GRZĘDOWICZ, Jacek INGLOT, Witold JABŁOŃSKI, Lech JĘCZMYK, Krzysztof KOCHAŃSKI, Jacek KOMUDA, Rafał KOSIK, Maja Lidia KOSSAKOWSKA, Dominika MATERSKA-ORAMUS, Marek ORAMUS, Łukasz ORBITOWSKI, Wojciech ORLIŃSKI, Maciej PAROWSKI, Andrzej PILIPIUK, Marcin PRZYBYŁEK, Andrzej SAPKOWSKI, Krzysztof SOKOŁOWSKI, Wit SZOSTAK, Szczepan TWARDOCH, Marcin WOLSKI, Andrzej ZIEMIAŃSKI.

Pomimo tego, że mowa będzie przede wszystkim o fantastyce polskiej, to nie zabraknie gości zagranicznych. Będą goście z Litwy, Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji, wśród nich: Andriej BIELANIN, Galina CZERNAJA.

Szczegółów dotyczących rezerwacji miejsca szukajcie na stronie festiwalu: www.festiwal.solarisnet.pl
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-16
Mediapolis - recenzja
ikona wiadomości
Republiką Smoka rządzi bezwzględny Pierwszy Kapłan, który tak bardzo przyzwyczaił się do tego, że posiada prawie niczym nie ograniczoną władzę, że nie cofnie się przed niczym i nikim, by ją utrzymać.
Mieszkańcy Republiki, kontrolowani na każdym kroku, zniewoleni, odarci z prawa do decydowania o swoim losie, pozbawieni nawet własnej historii żyją w świecie kontroli totalnej, w poczuciu ciągłego zagrożenia, są zaszczuci, samotni, bierni.
I jest on – buntownik mimo woli, ten, który (po stracie ukochanej) decyduje się sprzeciwić bezwzględnemu systemowi i odnaleźć dziewczynę za wszelką cenę. Jako jeden z nielicznych znajduje w sobie odwagę, by stawić czoła temu, co wydaje się nie do pokonania....

Zapraszamy do lektury recenzji naszej redakcyjnej koleżanki Olgi Sudnik.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-15
Wydawnictwo REBIS - zapowiedzi maj 2010
ikona wiadomości
Przedstawiamy gorące premiery Wydawnictwa Rebis na miesiąc maj:

05.05 - Reguła Dziewiątek Terryego Goodkinda to powieść pełna zaskakujących zwrotów akcji, pościgów, zamachów, pojedynków i pulsującej w tle magii. Powieść objęta jest patronatem portalu fantasta.pl

19.05 - Smocze kości autorskiej spółki Margaret Weis, Tracy Hickman to nowa epopeja, której akcja toczy się w świecie Smoczych okrętów Vindrasów pełnym bohaterów i bohaterek, młodych i starych, ludzi i innych stworzeń, niesamowitych miejsc i egzotycznych przygód.

19.05 - Łowcy z Diuny autorstwa Kevina J. Andersona i Briana Herberta to pierwsza część dwutomowego zakończenia Kronik Diuny łącząca spójną klamrą wszystkie dotychczasowe książki rozgrywające się w uniwersum pustynnej planety Arrakis.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-15
Fragmenty powieści
ikona wiadomości
Triumf Lisa Andrzeja Pilipiuka to już V tom cyklu Oko Jelenia. Polem dla fabuły jest Gdańsk w czasach budowy swojej gospodarczej potęgi. Odmalowany ze wszystkimi detalami, tak by Czytelnik dokładnie wiedział jak poczuć chropowate miejskie cegły pod palcami i czym cuchną gdańskie rynsztoki. Wzorem poprzednich tomów nie zabraknie akcji - pościgi po dachach kamienic, skrytobójcze strzały z kusz, zasadzki, zagadki, a także "więźniowie malowniczo zdeprawowani" oraz wspaniale nakreślony gdański królewski justycjariusz.

Psalmodia Michała Krzywickiego to bluźniercza historia krzyżowców, którzy osiedlili się na Pomorzu i na Kujawach. Przekonaj się, czego szukali w Prusach w XIII wieku oraz ilu jest bogów. Bo Szatan jest tylko jeden. To rycerz z Calatrava...

Zapraszamy do lektury fragmentów powieści zamieszczonych na kartach książek.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-14
Konkurs - Młot na Czarownice
ikona wiadomości
Wraz z wydawnictwem Biblioteka Akustyczna zapraszamy do udziału w konkursie. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytania konkursowe rozlosowane zostaną trzy egzemplarze audiobook'a ze zbiorem opowiadań Młot na Czarownice - Jacka Piekary.

Pytania konkursowe zostały zamieszczone w dziale Konkursy.

Zakończenie konkursu nastąpi 26 kwietnia o północy, a ogłoszenie wyników 27 kwietnia.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-13
Kroniki Amberu. Tom 1 - recenzja
ikona wiadomości
Roger Zelazny nie bez przyczyny należy do grona mistrzów fantastyki. Jego cykl o Amberze to dziś klasyka, na miarę Tolkiena czy Herberta, dlatego też niezmiernie ucieszyła mnie informacja o wznowieniu tego fantastycznego dzieła.
Tom pierwszy Kronik Amberu zawiera pięć pierwszych części starego wydania: Dziewięciu książąt Amberu, Karabiny Avalonu, Znak jednorożca, Rękę Oberona oraz Dworce Chaosu i jest logiczną, zamkniętą całością, przedstawiającą dzieje Corwina od powrotu do Amberu, aż do… no właśnie. Polecam przeczytać!

Zapraszamy do lektury recenzji naszej redakcyjnej koleżanki Agnieszki Jankowiak.

Dziękujemy Wydawnictwu Zysk i S-ka za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-13
Konkurs Eon. Powrót lustrzanego smoka - wyniki
ikona wiadomości
Laureatami konkursu wyłonionymi w ramach losowania zostali: Aneta Marchwiak (Milanówek), Alicja Mikosz (Wieliczka).

Gratulujemy!

Prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:
1. Powieść EON: Powrót Lustrzanego Smoka zdobyła nagrodę literacką Aurealis Awards za rok 2008.
2. Powieść została wydana w Stanach Zjednoczonych pod tytułem: Eon: Dragoneye Reborn (źródło - www.alisongoodman.com.au/).
3. Mistrz i nauczyciel głównej bohaterki - Heurys Brannon.
więcej »
Liczba komentarzy: