fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2010-04-15
Fragmenty powieści
ikona wiadomości
Triumf Lisa Andrzeja Pilipiuka to już V tom cyklu Oko Jelenia. Polem dla fabuły jest Gdańsk w czasach budowy swojej gospodarczej potęgi. Odmalowany ze wszystkimi detalami, tak by Czytelnik dokładnie wiedział jak poczuć chropowate miejskie cegły pod palcami i czym cuchną gdańskie rynsztoki. Wzorem poprzednich tomów nie zabraknie akcji - pościgi po dachach kamienic, skrytobójcze strzały z kusz, zasadzki, zagadki, a także "więźniowie malowniczo zdeprawowani" oraz wspaniale nakreślony gdański królewski justycjariusz.

Psalmodia Michała Krzywickiego to bluźniercza historia krzyżowców, którzy osiedlili się na Pomorzu i na Kujawach. Przekonaj się, czego szukali w Prusach w XIII wieku oraz ilu jest bogów. Bo Szatan jest tylko jeden. To rycerz z Calatrava...

Zapraszamy do lektury fragmentów powieści zamieszczonych na kartach książek.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-14
Konkurs - Młot na Czarownice
ikona wiadomości
Wraz z wydawnictwem Biblioteka Akustyczna zapraszamy do udziału w konkursie. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytania konkursowe rozlosowane zostaną trzy egzemplarze audiobook'a ze zbiorem opowiadań Młot na Czarownice - Jacka Piekary.

Pytania konkursowe zostały zamieszczone w dziale Konkursy.

Zakończenie konkursu nastąpi 26 kwietnia o północy, a ogłoszenie wyników 27 kwietnia.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-13
Kroniki Amberu. Tom 1 - recenzja
ikona wiadomości
Roger Zelazny nie bez przyczyny należy do grona mistrzów fantastyki. Jego cykl o Amberze to dziś klasyka, na miarę Tolkiena czy Herberta, dlatego też niezmiernie ucieszyła mnie informacja o wznowieniu tego fantastycznego dzieła.
Tom pierwszy Kronik Amberu zawiera pięć pierwszych części starego wydania: Dziewięciu książąt Amberu, Karabiny Avalonu, Znak jednorożca, Rękę Oberona oraz Dworce Chaosu i jest logiczną, zamkniętą całością, przedstawiającą dzieje Corwina od powrotu do Amberu, aż do… no właśnie. Polecam przeczytać!

Zapraszamy do lektury recenzji naszej redakcyjnej koleżanki Agnieszki Jankowiak.

Dziękujemy Wydawnictwu Zysk i S-ka za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-13
Konkurs Eon. Powrót lustrzanego smoka - wyniki
ikona wiadomości
Laureatami konkursu wyłonionymi w ramach losowania zostali: Aneta Marchwiak (Milanówek), Alicja Mikosz (Wieliczka).

Gratulujemy!

Prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:
1. Powieść EON: Powrót Lustrzanego Smoka zdobyła nagrodę literacką Aurealis Awards za rok 2008.
2. Powieść została wydana w Stanach Zjednoczonych pod tytułem: Eon: Dragoneye Reborn (źródło - www.alisongoodman.com.au/).
3. Mistrz i nauczyciel głównej bohaterki - Heurys Brannon.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-10
Piąty numer kwartalnika Qfant
ikona wiadomości
Ukazał się piąty numer kwartalnika QFANT.

W najnowszym numerze znajdziecie opowiadania takich autorów jak Stefan Darda, Jacek Skowroński, Adrianna Ewa Stawska, Jan Siwmir, ciekawą publicystykę, odjazdowe galerie, wywiad z Rafałem W. Orkanem oraz recenzje książek.

Numer można pobrać za darmo ze strony www.qfant.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-09
Patronaty portalu
ikona wiadomości
Przedstawiamy dwie powieści, nad którymi portal fantasta.pl objął patronat medialny.

Tern Nika Pierumowa przedstawia Świat Siedmiu Zwierząt zamieszkiwany przez rozmaite rozumne i nierozumne rasy, z których każda posługuje się właściwą sobie magią. Świat wrogich sobie sił, z których każda próbuje przeniknąć pozostałe i podporządkować je sobie...
Książka zostanie wydana przez Wydawnictwo Solaris. Premiera - 05.05.2010.

Reguła Dziewiątek Terryego Goodkinda to powieść pełna zaskakujących zwrotów akcji, pościgów, zamachów, pojedynków i pulsującej w tle magii. Skromny artysta Alex Rahl dowiaduje się, że musi wypełnić proroctwo, by ocalić nieznany świat, w którym magia jest niezbędnym składnikiem życia. Odkrywając kolejne elementy tajemniczej, niewiarygodnej układanki, stawi czoło prawdzie o sobie, a także stanie do walki z okrutnym, bezwzględnym przeciwnikiem...
Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Rebis. Premiera - 05.05.2010.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-09
Ciemności przybywaj - zmiana daty premiery
ikona wiadomości
Uległa zmianie data premiery powieści Ciemności przybywaj Fritza Leibera. Książka od 09.04.2010 jest dostępna w sprzedaży detalicznej.

Akcja tego fascynującego thrillera SF rozgrywa się 360 lat od zarania ery atomowej, kiedy to z nuklearnego holokaustu wyłoniła się ogarnięta chaosem cywilizacja, oparta na przesądach i religijnych prześladowaniach. Podobnie jak w średniowieczu zwykli szarzy ludzie żyją w ubóstwie i nieświadomości, kierowani przez siły, których nie są w stanie zrozumieć.

Książka objęta jest patronatem portalu fantasta.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-08
Fragmenty - Fabryka Słów
ikona wiadomości
Łowcy to dopracowany kawał fantastycznej powieści akcji. Sporo miejsca Miroslav Žamboch poświęcił opisom technik polowania, przetrwania w obcym środowisku, survivalowi, jeździe terenowej i broni myśliwskiej. Szczególnie tej o kalibrze powyżej 0.5 cala - na gada formatu kamienicy raczej nie powinno polować się z czymś mniejszym.

Kłamca 2. Bóg marnotrawny Jakuba Ćwieka to wznowienie. Loki – dawniej bóg kłamstwa, obecnie najemnik na żołdzie aniołów – powraca, by znów na rozkaz Nieba tropić ukryte demony i niedobitki starych, pogańskich bóstw. Uzbrojony w izraelskie pistolety o jakże biblijnej nazwie Jericho oraz własną przebiegłość rusza do walki z siłami Zła.

Zapraszamy do lektury fragmentów powieści zamieszczonych na kartach książek.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-06
Requiem - recenzja
ikona wiadomości
Baczny obserwator Zachodniej kultury popularnej może zauważyć wyraźną w ostatnich kilkunastu latach tendencję do eksploracji tematyki związanej z korzeniami chrześcijaństwa, czyli, jak by nie patrzeć, religii stanowiącej jeden z najważniejszych fundamentów naszej cywilizacji. Początek tego zjawiska sięga w czasie nawet dalej, do dzieł Umberto Eco (z Wahadłem Foucaulta na czele), jednak obecnie czołowym przedstawicielem literackiego nurtu łączącego powieść sensacyjną z „apokryficzną” stroną historii chrześcijaństwa jest niewątpliwie Dan Brown. Jakkolwiek nie oceniać umiejętności i dorobku tego pisarza przyznać trzeba, że jego bestsellerowe powieści przyczyniły się do swoistej mody na teorie spiskowe, czy też alternatywne (względem ewangelicznej) historie życia Jezusa z Nazaretu. W nurt ten, już w latach dziewięćdziesiątych, wpisał się Graham Joyce ze swą książką zatytułowaną Requiem.

Zapraszamy do lektury gorącej, przedpremierowej recenzji naszego redakcyjnego kolegi Macieja Rybickiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-02
Konkurs - Eon. Powrót lustrzanego smoka
ikona wiadomości
Wraz z Wydawnictwem Telbit zapraszamy do udziału w konkursie. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytania konkursowe rozlosowane zostaną dwa egzemplarze książki Eon. Powrót Lustrzanego Smoka - Alison Goodman.

Pytania konkursowe oraz informacje dotyczące nagród zostały zamieszczone w dziale Konkursy.

Zakończenie konkursu nastąpi 12 kwietnia o północy, a ogłoszenie wyników 13 kwietnia.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-01
Patronaty portalu
ikona wiadomości
Miło nam zakomunikować, że portal fantasta.pl objął patronatem medialnym następujące powieści z oferty wydawniczej Wydawnictwa Solaris:

- Ciemności przybywajcie Fritz Leiber (21.04),
- Chindi Jack McDevitt (26.05),
- Flota światów Larry Niven, Edward M. Lerner (06.07).
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-04-01
Aktywność - marzec
ikona wiadomości
Lista użytkowników, którzy w okresie 01.03-31.03.2010 uzyskali największą liczbę punktów:
- Adon 799 pkt.
- Procella 313 pkt.
- Beata 113 pkt.

Nagrodę - trzeci numer magazynu SFinks - otrzymuje Adon.
Nagrodę - magazyn Science Fiction, Fantasy i Horror 3(53) - otrzymuje Procella.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zachęcamy do udziału w zabawie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-03-31
Eon. Powrót Lustrzanego Smoka - recenzja
ikona wiadomości
W Imperium Niebiańskich Smoków zbliża się dzień, w którym Szczurzy Smok wybierze swojego ucznia spośród dwunastu młodych kandydatów, a następnie zjednoczy się z nim, dając mu ogromną moc kontrolowania sił przyrody. Zarówno wybrany przez Smoka uczeń, jak i jego Mistrz, mogą liczyć na zaszczyty i bogactwo na dworze Cesarza. Po przejściu odpowiedniego treningu w posługiwaniu się smoczą magią, uczeń staje się Lordem Smocze Oko i trafia do elity społecznej Imperium. W tym surowym, patriarchalnym świecie panuje jednak prawo, iż kandydatami, uczestniczącymi w ceremonii, mogą być jedynie chłopcy, kobiety bowiem nie mają dostępu do smoczej magii...

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją naszej redakcyjnej koleżanki Agnieszki Jankowiak.
więcej »
Liczba komentarzy: