fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2010-07-22
Aktywność - czerwiec
ikona wiadomości
Z dużym opóźnieniem spowodowanym okresem urlopowym oraz bardzo dużą liczbą zgłoszeń publikujemy wyniki konkursu na aktywność za miesiąc czerwiec.

Lista użytkowników, którzy w okresie 01.06-31.06.2010 uzyskali największą liczbę punktów:
- seldon44 - 685 pkt.
- jerzyteodor - 346 pkt.
- xan4 - 329 pkt.

Gratulujemy!

Nagrody - magazyn Science Fiction, Fantasy i Horror 6(56) oraz SFinks 2/2010(vol. 37) zostały rozdzielone wśród laureatów.

Zachęcamy do udziału w zabawie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-22
Flashback - fragment
ikona wiadomości
Flashback autorstwa człowieka-instytucji w polskiej fantastyce Eugeniusza Dębskiego to wznowienie powieści o pyskatym, ale skutecznym detektywie słynącym zarówno z ciężkiej ręki, jak i dosadnego poczucia humoru.

Owen Yeates, cholerny, cwany… literat?
Cóż, detektyw na emeryturze czepia się najdziwniejszych zajęć, także rozwiązywania zagadek na papierze. To wygodniejsze, bardziej dochodowe i NIKT NIE ODSTRZELI CI DUPSKA. Do czasu…
Ten facet na milę śmierdział kłopotami, mafią i aspiracjami do władania światem. Ale częstował koniakiem AYO i obiecał, że bliskim Owena nie spadnie włos z głowy. Po prostu sympatyczny gość, któremu KTOŚ MIESZA W ŻYCIORYSIE.
Owen znowu pakuje się w bagno. I tylko czas mu sprzyja...

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści zamieszczonego na karcie książki.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-22
Ostatni rejs "Fevre Dream" - recenzja
ikona wiadomości
Swoista moda na wampiryczne powieści, poza dużą ilością miernoty i chłamu, wydawanego ostatnio w rekordowych wręcz ilościach, zaowocowała bardzo interesującym wznowieniem, jednej z najlepszych powieści tego gatunku. Mowa o książce Ostatni rejs "Fevre Dream" Georga R. R. Martina. I nie są to słowa rzucane na wiatr, powieść Martina stanowi dla mnie prawdziwą perłę gatunku...

Zapraszamy do lektury recenzji naszej redakcyjnej koleżanki Agnieszki Jankowiak.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-21
Kreskon - nowinki
ikona wiadomości
Organizatorzy Kreskonu 2010 wprowadzili w tym roku możliwość przedpłaty akredytacyjnej. Każdy kto zdecyduje się na taką opcję ma szanse wygrać cenne nagrody niespodzianki. Szczegóły na stronie internetowej konwentu: http://kreskon.konwent.pl

Również na twórców programu czekają miłe niespodzianki. Zgłoszenia prelekcji nadsyłajcie na adres: kreskon@gmail.com

Do konwentu pozostało jedynie 16 dni!
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-21
"Głupcy" już w sprzedaży
ikona wiadomości
Powieść Głupcy autorstwa Pat Cadigan jest już dostępna w sprzedaży detalicznej. Książka została nagrodzona prestiżową nagrodą Arthura C. Clarke'a.

W świecie, w którym można uprowadzić nie tylko człowieka, ale sam jego umysł, nie można niczego uznawać za pewnik... na czele z własną tożsamością. Kiedy Marva, rzutka aktorka metodyczna, budzi się w holograficznym stawie w ekskluzywnym klubie, ubrana w nowe drogie ciuchy, w dodatku z grubym plikiem banknotów... wie, że dzieje się coś dziwnego.
A gdy zaczyna ją dręczyć wspomnienie morderstwa, wie, że dzieje się coś naprawdę dziwnego i że powinna się czym prędzej dowiedzieć, czyim życiem żyje. Tropiona przez zabójców z tajemniczych Usług Eskortowych i wszelkiej maści wykolejonych psychopiratów, musi się zapuścić do okrytego złą sławą podmieścia i sprawdzić, kto napisał scenariusz najtrudniejszej roli w jej karierze.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-20
Pierścień - recenzja
ikona wiadomości
Każdy gatunek literacki prędzej czy później może pochwalić się pewnym kanonem, zbiorem utworów uznawanych za najlepiej go definiujące, lub stanowiące szczytowe osiągnięcia w danej konwencji. Powieść Pierścień Larrego Nivena często uznawany jest właśnie za tego typu dzieło: jeden z kanonicznych tekstów gatunku zwanego Science Fiction. Pewien problem pojawia się jednak w momencie, kiedy dochodzimy do wniosku, że sam ten termin w gruncie rzeczy niewiele nam mówi. Czym innym bowiem jest postapokalipsa, czym innym zaś cyberpunk, space opera czy hard SF. Do którego z tych "podgatunków" należy powieść Nivena? Z pewnością nosi wiele cech dwóch ostatnich z wymienionych przeze mnie konwencji. Co więcej, po lekturze muszę przyznać, że w każdej z nich można zasłużenie uznać Pierścień za dzieło kanoniczne...

Zapraszamy do lektury recenzji naszego redakcyjnego kolegi Macieja Rybickiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-20
Ostatni rejs "Fevre Dream" - premiera
ikona wiadomości
W dniu dzisiejszym do sprzedaży detalicznej trafiło wznowienie powieści George R. R. Martina - Ostatni rejs "Fevre Dream". Książka otrzymała bardzo dobre oceny czytelników. Polecamy!

Stary i zgorzkniały właściciel parowca "Fevre Dream", kapitan Abner Marsh, zabiera w rejs po Missisipi nader dziwnego pasażera. Enigmatyczny bogacz, Joshua York, swym wyglądem i zachowaniem wzbudza niewytłumaczalny niepokój. Posiłki spożywa tylko nocą, wyłącznie w towarzystwie przyjaciół, którzy nigdy nie pojawiają się na pokładzie za dnia. W czasie postojów wychodzą na jaw dziwne zbrodnie, a trop wiedzie do Joshuy Yorka. Abner powoli domyśla się, kim lub czym mogą być jego pasażerowie...
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-19
Qfant numer 6
ikona wiadomości
Pojawił się szósty numer kwartalnika fantastyczno-kryminalnego Qfant. W numerze znajdziecie kilka tekstów o pisarstwie, felietony, poradniki, które przydadzą się w doskonaleniu warsztatu oraz – jak zawsze – ciekawe opowiadania, świetne grafiki, a także recenzje książek.

Najnowszy, jeszcze "gorący" numer możecie pobrać z tej strony.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-16
Odnaleźć swą drogę - fragment
ikona wiadomości
Odnaleźć swą drogę ukraińskiej autorki Aleksandry Rudy to powieść fantasy zawierająca solidną porcję magii i humoru.

Trochę pieprzu, ciut mięty, sporo erotyki, wielka przyjaźń i duża łycha magii.
Z Olgą Lachą, półkrasnoludem Ottonem, uzdrowicielką Lirą, nekromantą Irgą i trollami żądnymi hardcore’owych przygód nie można się nudzić.

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści zamieszczonego na karcie książki.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-15
Program V edycji Dni Jakuba Wędrowycza
ikona wiadomości
Tabelkę z programem rozpisanym na godziny znajdziecie tutaj

Opisy punktów programu znajdziecie na stronie konwentu http://djw.konwent.pl. Jest tam również dokładny opis dojazdu do Wojsławic oraz mapki konwentowych okolic.

Zapraszamy na Dni Jakuba Wędrowycza. Zabawa zaczyna się jutro!
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-14
Smocze kości - konkurs
ikona wiadomości
Wraz z Wydawnictwem Rebis zapraszamy do udziału w konkursie. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na pytania konkursowe rozlosowane zostaną trzy egzemplarze powieści Smocze kości.

Pytania konkursowe zostały zamieszczone w dziale Konkursy.

Zakończenie konkursu nastąpi 26 lipca o północy, a ogłoszenie wyników 27 lipca.

Zapraszamy do udziału w zabawie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-14
Niucon 2010
ikona wiadomości
Konwent Niucon odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2010 roku we Wrocławiu. Na listopad tego roku planowana jest kolejna, trzecia, edycja konwentu.

Niucon to zlot fanów, którego pierwsza edycja odbyła się 2 lata temu we Wrocławiu – w październiku 2008 roku. W tym roku - tak jak poprzednio – impreza kierowana jest do miłośników kultury azjatyckiej, szeroko pojmowanej fantastyki i ASG. Zaplanowano obecność bloków planszówkowych, karcianych, bitewniakowych, erpegpwego, larpowego, ogólno fantastycznego, gier japońskich, gwiezdnych wojen, jrockowy oraz blok anime/manga i blok seriali fantastycznych.

Dla fanów japońskiej muzyki przygotowano jRock cosplay, karaoke, sale panelową poświęconą tylko temu tematowi oraz imprezę Merciless Cult.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej konwentu http://niucon.ifan.pl/.

Impreza została objęta patronatem medialnym portalu fantasta.pl.
więcej »
Liczba komentarzy:
2010-07-13
Piękne istoty - wyniki konkursu
ikona wiadomości
Laureatami konkursu wyłonionymi w ramach losowania zostali: Marta Konopko (Grajewo), Beata Sabisz (Rumia), Hanna Piecychna (Radzymin).

Gratulujemy!

Prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:
1. Akcja powieści rozgrywa się w Karolinie Południowej.
2. Tytuł oryginału kontynuacji "Pięknych istot" to "Beautiful Darkness".
3. Prawa do ekranizacji wykupiła wytwórnia Warner Bros.

Dziękujemy Wydawnictwu Łyński Kamień za ufundowanie nagród.
więcej »
Liczba komentarzy: