fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2009-08-19
Zamojskie Spotkania z Fantastyką - informacje
ikona wiadomości
Organizatorzy zaprezentowali oficjalny plakat tegorocznych Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Zachęcają również do zgłaszania własnych pomysłów na punkty programu.

Jedną z nowych atrakcji konwentu będzie konkurs wiedzy o popularnej grze MMO World
of Warcraft. Do wygrania dwumiesięczny pre-paid umożliwiający gry na oficjalnych serwerach.

Na konwencie swoje stoiska będą miały wydawnictwo Portal i Selkar.pl

Więcej informacji, w tym lista nagród konkursowych, na stronie internetowej konwentu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-18
Falkon 2009 – oficjalny plakat konwentu
ikona wiadomości
Rozstrzygnięto konkurs na oficjalny plakat konwentu Falkon 2009. Autorką zwycięskiej pracy jest Barbara Sygacz. Wyróżnienia otrzymały: Justyna Urniaż, Anna Stosik i Beata Urniaż-Księska. Zwycięski plakat oraz projekty wyróżnione możecie zobaczyć na stronie internetowej konwentu.

Przypominamy X Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Falkon 2009 odbędzie się w dniach 13 – 15 listopada w Lublinie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-17
Zapowiedź wrześniowego numeru SFFiH
ikona wiadomości
We wrześniowym numerze SFFiH Feliks W. Kres, Jarosław Grzedowicz, Romuald Pawlak i Andrzej Pilipiuk publicystycznie zajmą się między innymi Michaelem Jacksonem, manipulacjami, jakim podlegamy, Atlantydą i alejami gwiazd, a także dawnymi dobrymi czasami.
Miłośnicy geniuszu Jakuba Wędrowycza z pewnością będą zachwyceni możliwością zapoznania się z niepublikowanym dotąd opowiadaniem Andrzeja Pilipiuka, Robert J. Szmidt postanowił zabrać czytelników „Pola dawno zapomnianych bitew” - będzie gorąco. Dariusz Domagalski, którego powieść „Delikatne uderzenie pioruna” można znaleźć na księgarskich półkach, wyrusza w podróż wraz z załogą ORP „Dzik”.
Mamy debiutującą na naszych łamach Magdalene Szymanek, która opowie o pewnym Biurze.
A co na deser? Szorty, konkursy z nagrodami, recenzje książek oraz filmu.
Zobacz kartę informacyjną wrześniowego numeru SFFiH.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-15
Gala finałowa konkursu Horyzoty wyobraźni
ikona wiadomości
Rozstrzygnięcie konkursu literacko-graficznego "Horyzonty wyobraźni" odbędzie się w dniu 03.10.2009 o godzinie 16-tej w Warszawie przy ul. Rynek Starego Miasta 2, w Staromiejskim Domu Kultury.

W imieniu redakcji kwartalnika fantastyczno-kryminalnego Qfant, portalu fantasta.pl oraz innych współorganizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fantastyki i kryminału do udziału w tym wydarzeniu.

W spotkaniu weźmie udział Andrzej Pilipiuk - przewodniczący jury, pisarze oraz przedstawiciele współorganizatorów, z którymi można będzie się poznać bliżej podczas nieoficjalnej części imprezy.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-13
Smoki 2010
ikona wiadomości
21 września 2009 nakładem Wydawnictwa INITIUM w sprzedaży pojawi się wyjątkowy kalendarz ilustrowany portretami smoków, wykonanymi przez znakomitego tureckiego artystę - Kerema Beyita. Te niepowtarzalne grafiki doskonale oddają drapieżną naturę tych fantastycznych stworzeń, a ich mistrzowskie wykonanie sprawia, iż trudno oderwać od nich wzrok. Każda z dwunastu plansz przedstawia jedynego w swoim rodzaju smoka.

Do 11 września 2009 kalendarz w promocyjnej cenie można zamówić na stronie internetowej Wydawcy
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-12
Nowy numer SFFiH
ikona wiadomości
Ukazał się sierpniowy numer miesięcznika Science Fiction, Fantasy i Horror. Wykaz zawartych opowiadań znajdziecie na karcie informacyjnej czasopisma.
W numerze również:
- felietony Jarosława Grzędowicza, Andrzeja Pilipiuka, Feliksa W. Kresa, Romualda Pawlaka,
- komiks z Jakubem Wędrowyczem,
- recenzję książki,
- konkursy z nagrodami.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-03
Falkon 2009
ikona wiadomości
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" ma zaszczyt zaprosić na 10 edycję Falkonu, który odbędzie się 13 - 15 listopada 2009 roku w Lublinie. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie internetowej konwentu.

Podobnie jak podczas ubiegłej edycji, będzie można wziąć udział w uroczystej gali wręczenia statuetek i dyplomów laureatom tegorocznej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Odbędzie się ona w sobotę, 14 listopada.

Miło nam poinformować, że portal fantasta.pl został patronem medialnym imprezy.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-30
Goście Porytkonu 3 1/3
ikona wiadomości
Na stronie internetowej konwentu Porytkon 3 1/3 pojawiła się wstępna lista zaproszonych gości.
Znajdują się na niej pisarze fantastyki: Witold Jabłoński, Jacek Komuda, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk i Marcin Przybyłek, a także rysownik komiksowy Przemysław "Trust" Truściński, obecnie pracujący nad komiksową wersją "Wiedźmina" dla firmy CD Projekt, oraz reżyser, aktor, scenarzysta i kompozytor Stanisław Mąderek, znany m.in. z filmu "Stars in Black", parodiującego "Gwiezdne wojny".
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-13
Osąd fantastyczny
ikona wiadomości
Pragniemy poinformować o dodaniu nowej funkcjonalności - osąd fantastyczny.
Za pomocą wspomnianego modułu będziecie mogli zadecydować o losie zgłoszonych książek, które budzą nasze wątpliwości odnośnie przynależności gatunkowej.
Znasz książkę z wykazu? Oddaj głos. Weź czynny udział w współtworzeniu zawartości portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-11
Program IV Dni Jakuba Wędrowycza
ikona wiadomości
W imieniu organizatorów IV Dni Jakuba Wędrowycza zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy umieszczonym na stronie internetowej konwentu.
Czekają was liczne prelekcje, konkursy z nagrodami, warsztaty, prezentacje, pokazy i inne atrakcje.

Przypominamy IV Dni Jakuba Wędrowycza odbędą się w Wojsławicach, w dniach 17 - 19 lipca 2009.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-04
Nagrody rozdane
ikona wiadomości
Minął miesiąc czerwiec, pora na podsumowanie konkursu.

Miło nam zakomunikować, że laureatami tej edycji konkursu i zdobywcami książki Muzyka sfer niebieskich autorstwa Tadeusza Soleckiego zostali draken oraz Beata.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Użytkownicy, którzy w okresie 01.06.09-30.06.09 zdobyli najwięcej punktów aktywności naliczanych według ustalonych zasad to:
1. draken 1471.5 pkt.
2. Beata 980.5 pkt.
3. iwan 519.5 pkt.
4.Sakul423.0 pkt.
5. jerzyteodor 422.0 pkt.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-01
Zamojskie Spotkania z Fantastyką
ikona wiadomości
W dniach 11-13 września odbędą się Zamojskie Spotkania z Fantastyką - konwent związany z szeroko pojętą fantastyką, m.in. literaturą fantastyczną, replikami broni, mangą i anime, grami karcianymi, grami planszowymi oraz grami RPG.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-06-26
Ukazał się Qfant #2
ikona wiadomości
Wszystkich fanów fantastyki lub kryminału zapraszamy do lektury drugiego numeru kwartalnika fantastyczno-kryminalnego QFANT. Znajdziecie w nim ponad dwieście stron publicystyki, grafik i oczywiście kilkanaście starannie wyselekcjonowanych opowiadań, ilustrowanych przez świetnych grafików.

QFANT #2 można pobrać ze strony internetowej

Redakcja kwartalnika zaprasza na QFANTOWE forum, gdzie można podyskutować o literaturze, filmie, spotkać się z autorami, ocenić ich teksty, a nawet wysłać własną pracę do następnego numeru.
więcej »
Liczba komentarzy: