fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2009-10-20
Zapowiedź listopadowego numeru SFFiH
ikona wiadomości
30 października ukaże się listopadowy numer miesięcznika "Science Fiction Fantasy i Horror".
Niniejsze wydanie czasopisma jest de facto setnym numerem, jeśli wziąć pod uwagę ciągłość istnienia periodyku Science Fiction, który zmienił nazwę na Science Fiction Fantasy i Horror.
Co zatem znajdzie się w jubileuszowym wydaniu? Przede wszystkim opowiadania grozy. Każdy z listopadowych autorów prezentuje inne podejście do tematu, będzie zatem można i przestraszyć się, i wzruszyć, i roześmiać… Poza tym felietony oraz fragment powieści Kłopoty w Hamdirholm zmarłego 17 września Wojciecha Świdziniewskiego.

Zobacz kartę informacyjną czasopisma Science Ficton Fantasy i Horror 10(49) 2009
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-20
Ritus - fragment powieści
ikona wiadomości
Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Ritus Markusa Heitza.

Książka ukaże się 20 listopada w cieszącej się ogromną popularnością serii Otchłań.

Przedstawia historię rodem z "Braterstwa Wilków" - na południu Francji grasuje bestia, która swą krwawą pielgrzymkę przemierza przez wieki, pożerając dzieci i dziewice.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-16
Falkon - nowinki
ikona wiadomości
Organizatorzy Falkonu ogłosili kolejny konkurs na najładniejszą, najatrakcyjniejszą i najbardziej pomysłową kartkę urodzinową. Prace w dowolnej technice można zgłaszać do 14 listopada. Więcej informacji na stronie internetowej Falkonu.

Organizatorzy Falkonu nawiązali współpracę z Toruńskimi Dniami Fantastyki, które odbędą się w dniach 11 - 13 grudnia 2009 roku w Toruniu. Każdy uczestnik TDF-ów, który okaże przy akredytacji informator Falkonu, otrzyma zniżkę na wejściówkę.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-11
Falkon - informacje
ikona wiadomości
Każdy, kto do końca października tego roku odda krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa na terenie całego kraju i okaże przy akredytacji książeczkę Honorowego Dawcy Krwi, gdzie będzie ten fakt odnotowany, otrzyma zniżkę na Falkon 2009 w wysokości 40%.

Na stronie internetowej Falkonu zamieszczone zostały nowe informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń, które będą mieć miejsce podczas konwentu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-09
Mistrzostwa świata w Ticket to Ride na Falkonie
ikona wiadomości
Eliminacje do mistrzostw świata w niezwykle popularnej na całym globie grze planszowej Ticket to Ride rozpoczęte. Odbędą się cztery regionalne turnieje eliminacyjne na GRAMY, Gratislavii, Pionku i Falkonie. Następnie zostanie wyłoniony Mistrz Polski. Zwycięzcy wyruszą, by reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Świata.
Już teraz zapraszamy na Falkon na regionalne eliminacje. Najlepsi zdobędą atrakcyjne nagrody. Regulamin przedsięwzięcia na poszczególnych etapach rozgrywek znajdziecie tutaj.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-08
Nowy magazyn grozy "Lśnienie"
ikona wiadomości
Lśnienie to jedyny papierowy magazyn grozy w Polsce. Na 84 stronach znajdziecie wszystko, co wiąże się z horrorem, thrillerem oraz z mrocznymi kryminałami. W każdym numerze przeczytacie wywiady z polskimi i zagranicznymi twórcami opowieści z dreszczykiem, a także z ludźmi, którzy mają styczność z grozą na co dzień (grabarze, egzorcyści, antropolodzy, czy patolodzy). W numerach specjalnych znajdziecie dołączane do pisma wspaniałe wydania godnych uwagi horrorów.

Pierwszy numer magazynu w sprzedaży już 22 października 2009.

Miło nam poinformować, że portal fantasta.pl nawiązał współpracę z magazynem. Wkrótce pierwsze efekty porozumienia.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-07
Horyzonty Wyobraźni 2009
ikona wiadomości
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu fantastyczno-kryminalnego Horyzonty Wyobraźni mającego za cel popularyzowanie twórczości z dziedziny fantastyki i kryminału oraz promocję twórców zajmujących się tymi gatunkami.
Oficjalne wyniki konkursu zostały ogłoszone na uroczystej Gali, która miała miejsce 3 października w Staromiejskim Domu Kultury, w Warszawie.
Lista nagrodzonych i wyróżnionych prac dostępna jest na oficjalnej stronie konkursu oraz stronie głównego organizatora - kwartalnika fantastyczno-kryminalnego Qfant.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz videorelacji z tego wydarzenia.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-07
Aktywność - wrzesień
ikona wiadomości
Lista użytkowników, którzy w okresie 01.09-30.09.2009 uzyskali największą liczbę punktów:
- Beata 1013 pkt.
- krzyszwoj 490.5 pkt.
- jerzyteodor 220 pkt.

Nagrodę - wrześniowy numer magazyny Nowa Fantastyka - otrzymuje Beata.
Nagrodę - wrześniowy numer magazyny Science Fiction, Fantasy i Horror - otrzymuje krzyszwoj.
Zwycięzcom gratulujemy!

Zachęcamy do udziału w zabawie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-06
Październikowy numer NF
ikona wiadomości
W październikowym numerze Nowej Fantastyki wywiad z Jackiem Komudą, publicystyką zajmą się Jan Żerański, Artur Skowroński, Jakub Winiarski, Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz, Jacek Sobota oraz Łukasz Orbitowski.
W świat opowiadań zabiorą nas Lavie Tidhar, Terry Bisson, Łukasz Orbitowski, Michał Cetnarowski oraz Tomasz Orlicz.
Ponadto w numerze recenzje książek, filmów oraz komiks.

Zobacz kartę informacyjną czasopisma - Nowa Fantastyka 10(325) 2009.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-02
Horrorfestiwal.pl 2009
ikona wiadomości
W dniach 22, 23 oraz 24 października 2009 odbędzie się już 3 edycja jedynego festiwalu horrorów w Polsce!

Sieć kin Multikino i Silver Screen wspólnie z firmą Media Consulting Group przygotowała harmonogram tegorocznego Horrorfestiwal.pl. Szykują się 3 dni niezapomnianych, najmocniejszych kinowych wrażeń! Podczas Horrorfestiwal.pl 2009 zobaczymy niepokazywane dotąd w Polsce w kinach ani na DVD horrory. Zobaczymy, aż 8 filmów konkursowych z różnych zakątków świata, a także kilkudziesięciominutowy blok filmów krótkometrażowych. Dodatkową atrakcją czwartkowej nocy Horrorfestiwal.pl będzie jedyny przedpremierowy w Polsce pokaz najnowszej, szóstej już części kultowej „Piły”, którego ogólnopolska premiera zaplanowana jest na piątek 23 października 2009.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-01
Moja recenzja - konkurs
ikona wiadomości
Napisz recenzję do dowolnej książki zamieszczonej w portalu fantasta.pl i wygraj kalendarz ilustrowany portretami smoków, wykonanymi przez znakomitego tureckiego artystę - Kerema Beyita - Smoki 2010.

Czas trwania konkursu 1.10-31.10. Liczba recenzji zamieszczonych w portalu przez jednego użytkownika nieograniczona. Warunki konkursu:
- prace nie mogą być kopią wcześniej opublikowanych recenzji własnych zamieszczonych w internecie;
- recenzje nie mogą naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.

Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 8.11.2009
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-01
Wyniki konkursu na aktywność
ikona wiadomości
Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń dotyczących uzupełnień braków w bazie wyniki aktywności za miesiąc wrzesień zostaną ogłoszone z kilkudniowym opóźnieniem.
Dziękujemy za zaangażowanie!
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-10-01
Kanon książek fantastycznych
ikona wiadomości
Zaginiona Biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w zabawie, której celem jest ułożenie fantastycznego kanonu czytelniczego, vademecum literatury fantastycznej.
Więcej szczegółów na stronie forum Zaginionej Biblioteki
więcej »
Liczba komentarzy: