Odyseja kosmiczna: 2001
fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2009-07-30
Goście Porytkonu 3 1/3
ikona wiadomości
Na stronie internetowej konwentu Porytkon 3 1/3 pojawiła się wstępna lista zaproszonych gości.
Znajdują się na niej pisarze fantastyki: Witold Jabłoński, Jacek Komuda, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk i Marcin Przybyłek, a także rysownik komiksowy Przemysław "Trust" Truściński, obecnie pracujący nad komiksową wersją "Wiedźmina" dla firmy CD Projekt, oraz reżyser, aktor, scenarzysta i kompozytor Stanisław Mąderek, znany m.in. z filmu "Stars in Black", parodiującego "Gwiezdne wojny".
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-13
Osąd fantastyczny
ikona wiadomości
Pragniemy poinformować o dodaniu nowej funkcjonalności - osąd fantastyczny.
Za pomocą wspomnianego modułu będziecie mogli zadecydować o losie zgłoszonych książek, które budzą nasze wątpliwości odnośnie przynależności gatunkowej.
Znasz książkę z wykazu? Oddaj głos. Weź czynny udział w współtworzeniu zawartości portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-11
Program IV Dni Jakuba Wędrowycza
ikona wiadomości
W imieniu organizatorów IV Dni Jakuba Wędrowycza zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy umieszczonym na stronie internetowej konwentu.
Czekają was liczne prelekcje, konkursy z nagrodami, warsztaty, prezentacje, pokazy i inne atrakcje.

Przypominamy IV Dni Jakuba Wędrowycza odbędą się w Wojsławicach, w dniach 17 - 19 lipca 2009.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-04
Nagrody rozdane
ikona wiadomości
Minął miesiąc czerwiec, pora na podsumowanie konkursu.

Miło nam zakomunikować, że laureatami tej edycji konkursu i zdobywcami książki Muzyka sfer niebieskich autorstwa Tadeusza Soleckiego zostali draken oraz Beata.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Użytkownicy, którzy w okresie 01.06.09-30.06.09 zdobyli najwięcej punktów aktywności naliczanych według ustalonych zasad to:
1. draken 1471.5 pkt.
2. Beata 980.5 pkt.
3. iwan 519.5 pkt.
4.Sakul423.0 pkt.
5. jerzyteodor 422.0 pkt.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-07-01
Zamojskie Spotkania z Fantastyką
ikona wiadomości
W dniach 11-13 września odbędą się Zamojskie Spotkania z Fantastyką - konwent związany z szeroko pojętą fantastyką, m.in. literaturą fantastyczną, replikami broni, mangą i anime, grami karcianymi, grami planszowymi oraz grami RPG.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-06-26
Ukazał się Qfant #2
ikona wiadomości
Wszystkich fanów fantastyki lub kryminału zapraszamy do lektury drugiego numeru kwartalnika fantastyczno-kryminalnego QFANT. Znajdziecie w nim ponad dwieście stron publicystyki, grafik i oczywiście kilkanaście starannie wyselekcjonowanych opowiadań, ilustrowanych przez świetnych grafików.

QFANT #2 można pobrać ze strony internetowej

Redakcja kwartalnika zaprasza na QFANTOWE forum, gdzie można podyskutować o literaturze, filmie, spotkać się z autorami, ocenić ich teksty, a nawet wysłać własną pracę do następnego numeru.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-06-26
Dni Jakuba Wędrowycza
ikona wiadomości
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza", przy współpracy z klubami należącymi do Forum Ściany Wschodniej, ma zaszczyt zaprosić na IV edycję Dni Jakuba Wędrowycza, które odbędą się 17-19 lipca 2009 roku w Wojsławicach. Więcej szczegółowych informacji na stronie konwentu.

Gościem specjalnym konwentu będzie twórca postaci Jakuba Wędrowycza, pisarz i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla, Andrzej Pilipiuk.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-06-24
Sapkowski zdobywcą Legend Award
ikona wiadomości
Blood of Elves (Krew Elfów) Andrzeja Sapkowskiego wygrało pierwszą edycję nagrody David Gemmell Legend Award.
Więcej informacji na stronie Legend Award
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-06-16
Porytkon 3 1/3
ikona wiadomości
Ruszyła strona internetowa Porytkonu 3 1/3 - konwentu fantastyczno-mangowego, który odbędzie się w Sosnowcu w dniach 23-25.10.2009. Na stronie znajdziecie najważniejsze informacje o konwencie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-06-06
Nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla
ikona wiadomości
Kwartalnik fantastyczno-kryminalny Qfant wystosował apel do wszystkich fanów literatury polskiej o nominowanie powieści Dom na wyrębach autorstwa Stefana Dardy do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-05-29
Bądź aktywny, zdobądź nagrodę
ikona wiadomości
Dzięki uprzejmości wydawnictwa W drodze mamy możliwość rozdania dwóch egzemplarzy książki Muzyka sfer niebieskich - zbioru opowiadań science fiction autorstwa Tadeusza Soleckiego.
Szczęśliwymi posiadaczami tejże pozycji zostaną użytkownicy, którzy w okresie 01.06.09-30.06.09 zdobędą najwięcej punktów aktywności naliczanych według ustalonych reguł. W przypadku identycznych zgłoszeń o przyznaniu punktów decyduje ich kolejność.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do zabawy.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-05-06
Zgłaszanie uzupełnień, poprawianie błędów
ikona wiadomości
Zdajemy sobie sprawę, że nasza baza ma jeszcze sporo braków i nie dociągnięć. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby te ubytki eliminować. W tym celu stworzyliśmy i udostępniliśmy Wam drodzy użytkownicy narzędzia pozwalające na zgłaszanie nowych pozycji książkowych – moduł Uzupełnianie, przesyłanie danych, obrazów okładek oraz poprawianie błędów w rekordach już istniejących – karta informacyjna książki. W niedalekiej przyszłości podobne funkcjonalności zostaną zaimplementowane na kartach czasopism i opowiadań.
Mamy nadzieję, że Wasza dobra wola i chęci przyczynią się do stworzenia rzetelnej bazy książek, opowiadań z gatunku fantasy, horror, science fiction wydanych w naszym ojczystym języku. Wysoka jakość danych pozwoli na wprowadzanie kolejnych modułów, w tym zautomatyzowanego systemu sprzedaży, wymiany i pożyczania wzajemnego książek - (kiermasz).
Za wszelką pomoc, sugestie i uwagi serdecznie dziękujemy.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-05-03
Zostań lektorem
ikona wiadomości
Jeśli masz dobrą dykcję, lubisz wyzwania, czytasz fantastykę i chciałbyś dostać za darmo świetną książkę, to portal QFANT ma dla Ciebie propozycję. Szczegóły pod adresem link
więcej »
Liczba komentarzy: