Odyseja kosmiczna: 2001
fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2009-09-02
Aktywność - sierpień
ikona wiadomości
Lista użytkowników, którzy w okresie 01.08-31.08.2009 uzyskali największą liczbę punktów:
- Koala 614 pkt.
- draken 459 pkt.
- jerzyteodor 373 pkt.
Nagrodę - sierpniowy numer magazyny SFFiH - otrzymuje Koala. Gratulujemy!

Postanowiliśmy wyróżnić drobnymi nagrodami również użytkowników draken, jerzyteodor za ich wytrwałość i zadziwiającą regularność (porównajcie obecne wyniki z tymi za miesiąc lipiec).

Zachęcamy do udziału w zabawie. Wrześniowy numery SFFiH już czeka na nowego właściciela.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-09-02
Bachanalia Fantastyczne, Falkon i ...
ikona wiadomości
Organizatorzy konwentu Falkon nawiązali współpracę z Bachanaliami Fantastycznymi, które odbędą się w dniach 18 - 20 września w Zielonej Górze.
Każdy uczestnik Bachanaliów, który okaże przy akredytacji na Falkonie informator zielonogórskiego konwentu, otrzyma 20% zniżkę wstępu na lubelską imprezę oraz pysznego czekoladowego batonika.
Dodatkowo na stronie internetowej konwentu pojawiły się falkonowe tapety.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-25
Zapowiedź wrześniowego numeru NF
ikona wiadomości
We wrześniowym numerze NF wywiad z Mort Castle, publicystyką zajmą się Michał Cetnarowski, Roman Książek, Arkadiusz Grzegorzak, Marcin Przybyłek, Jerzy Rzymowski oraz Łukasz Orbitowski.
W świat opowiadań zabiorą nas Mort Castle, Nancy Kress, Błażej Jaworowski, Łukasz Kulewski oraz Maciej Parowski.
Ponadto w numerze recenzje książek, filmów oraz komiks Zbiornik Retencyjny.

Zobacz kartę informacyjną czasopisma.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-25
Falkon 2009 - Konkurs Wspominkowy
ikona wiadomości
W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Wspominkowym. Autorzy/autorki najlepszych tekstów otrzymają wejściówki na Falkon 2009, książki oraz publikację w informatorze konwentowym lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.
Do dnia 10 października 2009 roku należy zamieścić w formie postu na forum Falkonu w temacie "Wspominki falkonowe" wspomnienie dotyczące konwentu Falkon, bądź jakiegoś wydarzenia, atrakcji z nim związanego. Ważne jest to, aby wspomnienie było autentyczne, to znaczy, że wspomniany fakt miał miejsce. Udział w konkursie należy potwierdzić, wysyłając na adres: badowski.krzysztof@gmail.com swoje dane do korespondencji. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 wspomnienia, które wezmą udział w konkursie. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników konkursu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 października 2009 r.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-23
Aktywność się opłaca
ikona wiadomości
"Bądź aktywny, zdobądź nagrodę" - tak brzmiało hasło pierwszego konkursu, w którym wyróżniliśmy najbardziej aktywnych użytkowników w czerwcu. Postanowiliśmy reaktywować zabawę i przyznawać cyklicznie nagrodę - wydanie magazynu SFFiH - osobie o najwyższej liczbie punktów w danym miesiącu.

Doceniając Wasze zaangażowanie w okresie wakacyjnym zdecydowaliśmy objąć tą edycją konkursu miniony miesiąc lipiec. Lista użytkowników, którzy w okresie 01.07-31.07.2009 uzyskali największą liczbę punktów:
- Koala 881.5 pkt.
- draken 516 pkt.
- jerzyteodor 344 pkt.
Nagrodę - lipcowy numer magazyny SFFiH - otrzymuje Koala. Gratulujemy!

Zachęcamy do udziału w zabawie. Sierpniowy numery SFFiH już czeka na nowego właściciela.
Przypominamy punkty aktywności uzyskujemy za: wystawienie oceny, zgłoszenie uzupełnień, napisanie recenzji.
Informujemy, że została podniesiona liczba punktów za zamieszczenie recenzji. Za każdą recenzję otrzymamy 10 punktów.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-22
Falkon 2009 - pierwsze atrakcje
ikona wiadomości
Publikujemy pierwsze informacje o programie konwentu oraz gościach, którzy wstępnie potwierdzili swoją obecność.
Lista twórców:
Agnieszka Hałas, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Zimniak, Anna Brzezińska, Ewa Białołęcka, Jacek Komuda, Jakub Ćwiek, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Marcin Przybyłek, Michał Studniarek, Milena Wójtowicz, Rafał Dębski, Rafał Orkan, Romuald Pawlak, Stefan Darda, Witold Jabłoński.
Konkursy:
Jubileuszowy, Filmowy, Komiksowy, Muzyczny, Ogólnofantastyczny, Szpiegowski, Pokazywanki, Koszmarne urodziny.

Na tegorocznym Falkonie możecie się również spodziewać ogromnego Games Roomu. Zobacz listę gier (spis będzie sukcesywnie aktualizowany). Falkon to oczywiście także możliwość zakupienia wielu rzeczy fantastycznych w atrakcyjnych cenach. Jak dotąd swoje sklepy utworzą na konwencie Księgarnia Solaris oraz Centrum Gier Bard, więc zarówno miłośnicy literatury, jak i gier będą mieli gdzie zostawić swoje ciężko zdobyte pieniądze.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-19
Zamojskie Spotkania z Fantastyką - informacje
ikona wiadomości
Organizatorzy zaprezentowali oficjalny plakat tegorocznych Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Zachęcają również do zgłaszania własnych pomysłów na punkty programu.

Jedną z nowych atrakcji konwentu będzie konkurs wiedzy o popularnej grze MMO World
of Warcraft. Do wygrania dwumiesięczny pre-paid umożliwiający gry na oficjalnych serwerach.

Na konwencie swoje stoiska będą miały wydawnictwo Portal i Selkar.pl

Więcej informacji, w tym lista nagród konkursowych, na stronie internetowej konwentu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-18
Falkon 2009 – oficjalny plakat konwentu
ikona wiadomości
Rozstrzygnięto konkurs na oficjalny plakat konwentu Falkon 2009. Autorką zwycięskiej pracy jest Barbara Sygacz. Wyróżnienia otrzymały: Justyna Urniaż, Anna Stosik i Beata Urniaż-Księska. Zwycięski plakat oraz projekty wyróżnione możecie zobaczyć na stronie internetowej konwentu.

Przypominamy X Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Falkon 2009 odbędzie się w dniach 13 – 15 listopada w Lublinie.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-17
Zapowiedź wrześniowego numeru SFFiH
ikona wiadomości
We wrześniowym numerze SFFiH Feliks W. Kres, Jarosław Grzedowicz, Romuald Pawlak i Andrzej Pilipiuk publicystycznie zajmą się między innymi Michaelem Jacksonem, manipulacjami, jakim podlegamy, Atlantydą i alejami gwiazd, a także dawnymi dobrymi czasami.
Miłośnicy geniuszu Jakuba Wędrowycza z pewnością będą zachwyceni możliwością zapoznania się z niepublikowanym dotąd opowiadaniem Andrzeja Pilipiuka, Robert J. Szmidt postanowił zabrać czytelników „Pola dawno zapomnianych bitew” - będzie gorąco. Dariusz Domagalski, którego powieść „Delikatne uderzenie pioruna” można znaleźć na księgarskich półkach, wyrusza w podróż wraz z załogą ORP „Dzik”.
Mamy debiutującą na naszych łamach Magdalene Szymanek, która opowie o pewnym Biurze.
A co na deser? Szorty, konkursy z nagrodami, recenzje książek oraz filmu.
Zobacz kartę informacyjną wrześniowego numeru SFFiH.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-15
Gala finałowa konkursu Horyzoty wyobraźni
ikona wiadomości
Rozstrzygnięcie konkursu literacko-graficznego "Horyzonty wyobraźni" odbędzie się w dniu 03.10.2009 o godzinie 16-tej w Warszawie przy ul. Rynek Starego Miasta 2, w Staromiejskim Domu Kultury.

W imieniu redakcji kwartalnika fantastyczno-kryminalnego Qfant, portalu fantasta.pl oraz innych współorganizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fantastyki i kryminału do udziału w tym wydarzeniu.

W spotkaniu weźmie udział Andrzej Pilipiuk - przewodniczący jury, pisarze oraz przedstawiciele współorganizatorów, z którymi można będzie się poznać bliżej podczas nieoficjalnej części imprezy.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-13
Smoki 2010
ikona wiadomości
21 września 2009 nakładem Wydawnictwa INITIUM w sprzedaży pojawi się wyjątkowy kalendarz ilustrowany portretami smoków, wykonanymi przez znakomitego tureckiego artystę - Kerema Beyita. Te niepowtarzalne grafiki doskonale oddają drapieżną naturę tych fantastycznych stworzeń, a ich mistrzowskie wykonanie sprawia, iż trudno oderwać od nich wzrok. Każda z dwunastu plansz przedstawia jedynego w swoim rodzaju smoka.

Do 11 września 2009 kalendarz w promocyjnej cenie można zamówić na stronie internetowej Wydawcy
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-12
Nowy numer SFFiH
ikona wiadomości
Ukazał się sierpniowy numer miesięcznika Science Fiction, Fantasy i Horror. Wykaz zawartych opowiadań znajdziecie na karcie informacyjnej czasopisma.
W numerze również:
- felietony Jarosława Grzędowicza, Andrzeja Pilipiuka, Feliksa W. Kresa, Romualda Pawlaka,
- komiks z Jakubem Wędrowyczem,
- recenzję książki,
- konkursy z nagrodami.
więcej »
Liczba komentarzy:
2009-08-03
Falkon 2009
ikona wiadomości
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" ma zaszczyt zaprosić na 10 edycję Falkonu, który odbędzie się 13 - 15 listopada 2009 roku w Lublinie. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie internetowej konwentu.

Podobnie jak podczas ubiegłej edycji, będzie można wziąć udział w uroczystej gali wręczenia statuetek i dyplomów laureatom tegorocznej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Odbędzie się ona w sobotę, 14 listopada.

Miło nam poinformować, że portal fantasta.pl został patronem medialnym imprezy.
więcej »
Liczba komentarzy: