Gdzie dawniej śpiewał ptak
fantasta.pl > Wiadomość
Etap:   
2019-02-05
Ruszyły nominacje do nagrody Zajdla
ikona wiadomości
Od 1 lutego ruszyły zgłoszenia do nagrody im. Janusza A. Zajdla - najstarszej nagrody literackiej w polskiej fantastyce, której laureatami byli m.in. Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski, czy Jarosław Grzędowicz. Wyróżnikiem nagrody niewątpliwie jest fakt, że zarówno o nominacjach, jak i o przyznaniu nagrody decydują czytelnicy.

Zgłoszenia przyjmowane są od 1 lutego do 31 marca 2019, wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem specjalnego formularza, który zostanie udostępniony na stronie www.zajdel.art.pl. Nominować można swoje ulubione powieści (do 5) i opowiadania fantastyczne (do 5), które ukazały się w 2018 roku.

Niewątpliwą pomocą w zgłoszeniach może być przygotowana przez fanów lista pomocnicza (ma ona charakter informacyjny i można nominować także utwory, które się na niej nie znajdują)

Lista nominowanych utworów zostanie ogłoszona podczas specjalnym wydarzeniu, które odbędzie się w trakcie tegorocznego Pyrkonu (Poznań, MTP 26-28.04), natomiast zwycięskie utwory zostaną wybrane i nagrodzone podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki POLCON (Białystok 8-11.08)