fantasta.pl > Wiadomość
Etap:   
2010-06-17
Horyzonty Wyobraźni 2010 – półmetek
ikona wiadomości
Już tylko nieco ponad półtora miesiąca pozostało do zakończenia drugiej edycji konkursu literackiego Horyzonty Wyobraźni. Spóźnialscy oraz ci, którzy lubują się w szlifowaniu swoich dzieł do ostatniej chwili, mają czas do 31 lipca na nadesłanie tekstów. Po tym terminie szanowne jury dostanie dwadzieścia najlepszych prac i wyłoni z nich trzy zwycięskie opowiadania oraz trzy wyróżnione.
Organizatorom udało nam się porozumieć z jednym z wydawców w sprawie wydania drukiem pokłosia "Horyzontów Wyobraźni 2009". Tomik ukaże się nakładem wydawnictwa Radwan (na szczęście, są jeszcze ludzie, którzy wierzą w młodych twórców). Będzie go można kupić najpóźniej na gali finałowej konkursu "Horyzonty Wyobraźni 2010", która odbędzie się w listopadzie na lubelskim konwencie miłośników fantastyki Falkon.
Ta informacja oznacza także dobrą wiadomość dla zwycięzców tegorocznej edycji: Wasze prace także zostaną wydane! Ponadto wszyscy laureaci "Horyzontów Wyobraźni", zarówno z roku 2009, jak i 2010, otrzymają darmowe egzemplarze autorskie.
Organizatorzy dodali do puli Horyzontów 2010, nagrodę specjalną, którą oferujemy także laureatom Horyzontów 2009.
Nagrodą tą jest roczna współpraca kwartalnika Qfant ze wszystkimi autorami wyróżnionymi w konkursie, w zakresie doradztwa literackiego, redakcji językowej oraz pośrednictwo w negocjacjach z wydawcami, w przypadku, gdy będziecie chcieli opublikować własne zbiory opowiadań albo powieści. Oczywiście współpraca dotyczy także promocji Waszej twórczości poprzez objęcie jej patronatem medialnym.