fantasta.pl > Artykuł
Etap:   

Najciekawsze ebooki fantasy i science fiction z 2018 roku.

Czytniki Kindle od Amazona z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze. Czy to za sprawą technologii elektronicznego papieru E-Ink, która nie męczy oczu i dba o wzrok miłośników książek, czy uniwersalności i wygody użytkowania.

Warto wiedzieć czym wyróżnia się ten czytnik i jakie formaty obsługuje, gdyż największe polskie wydawnictwa wypuszczają ebooki już w dniu premiery papierowej wersji. Wybraliśmy najciekawsze premiery fantasy i sci-fi ubiegłego roku. Zobacz jakie ebooki warto zakupić na swój czytnik, by być na bieżąco z najnowszymi przygodami w światach fikcji i fantastyki naukowej.

Fale ciemności - Aaron Rosenberg

Ogromne uniwersum Warcrafta oferuje niezliczone możliwości jego eksploracji. Oprócz gier i filmów, najlepszym źródłem wiedzy na temat Azeroth są książki. Fale ciemności opowiadają o ciężkich konfliktach Drugiej Wojny między Sojuszem Lordaeron, a Starą Hordą, która ostatecznie zostaje pokonana i wraca przez Mroczny Portal na swoją ojczystą planetę – Draenor. Ekspresyjne walki, potężna rasa orków i waleczni paladyni w służbie Przymierza przypadną do gustu każdemu miłośnikowi Warcrafta, ale również klasycznego fantasy pełnego magii i bohaterów.

Ogień i krew – George R.R. Martin

George R.R. Martin po raz kolejny zaprasza nas do świata Gry o Tron. Tym razem jednak przyjrzymy się panowaniu smoczego rodu Targaryenów, na 300 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni Lodu i Ognia. Pisana z perspektywy nadwornych maestrów historia przeniesie nas w czasie do podbojów Aegona Zdobywcy i powstania Żelaznego Tronu, oraz upadku ostatniego rodu smoczych lordów i ich potężnych bestii podczas wyniszczającej wojny domowej.

Alita: Battle Angel. Miasto Złomu – Pat Cadigan

Miasto Złomu to prequel do filmu Alita: Battle Angel, który niedawno pojawił się w polskich kinach. Historia oparta o popularną w krajach wschodnich mangę Gunnm (Yukito Kishiro) jest typowo rozrywkowym przedstawicielem science fiction. Autorka nie szczędzi wyczerpujących opisów i przeplatających się wątków historii, a w trakcie powieści czekają na nas nie tylko wiarygodne postacie, ale i doskonałe fabularne wprowadzanie do historii głównej przedstawionej w kinie. Warto poznać Ido, Hugo i Vectora, zanim oni poznają Alitę.

Uniwersum Metro 2035 Czerwony wariant - Siergiej Niedorub

Bardzo ciekawa pozycja, w której faktycznie czuć klaustrofobię post-apokaliptycznego Metra. Metro 2035 to powrót do uniwersum Dmitrija Głuchowskiego, różniące się tym, że bohaterowie kolejnych przygód wracają po latach na powierzchnię zniszczonej Zony. Zagadkowa historia zawalonego tunelu wymagać będzie obecności małej dziewczynki, która stanie się kluczem do zrozumienia tajemnic ‘’Czerwonej Linii’’. Debiutancka książka Niedoruba to absolutny hit dla każdego fana Metro.

Cisza przed burzą – Christie Golden

Kolejna książka będąca prequelem, a jednocześnie kolejna osadzona w świecie World of Warcraft. Tym razem jednak autorstwa Christie Golden, od wielu lat tworzącej powieści dla Blizzard Entertainment. Sytuacja między Hordą i Przymierzem po odparciu ataku Legionu jest wyjątkowo napięta. Nowa przywódczyni Hordy nie zamierza jednak składać broni i planuje wykorzystać osłabienie chwilowego sojusznika, by raz na zawsze zniszczyć Przymierze. W tym czasie ludzie odkrywają, że ich zmarli bliscy żyją jako rasa nieumarłych w mrocznym Podmieście. Czy jednak odważą się spotkać z nimi twarzą w twarz nie wywołując w Azeroth kolejnej wojny?

Bramy Światłości tom. 3 – Maja Lidia Kossakowska

Majestatyczne zakończenie kolejnej anielskiej trylogii autorstwa Mai Lidii Kossakowskiej. Daimon Frey i Lucyfer wyruszają na samobójczą misję odnalezienia Jasności, która opuściła swój niebiański tron. Wyprawa przez Krainy Poza Czasem to niebywała kulturowa wycieczka, a autorka zwinnie wplata w historię coraz to bardziej dzikie i zapomniane mitologie. Egzotyczna, magiczna i inspirująca lektura dla wszystkich miłośników anielskiego fantasy i nieoczywistego języka Kossakowskiej.