Szczury Wrocławia: Kraty
fantasta.pl > Artykuł
Etap:   

Jak skłonić Polaków do oglądania spektakli teatralnych?

Obecnie jesteśmy wręcz zalewani różnymi formami rozrywki. Najczęściej wybieraną jest oczywiście kino. Jednak warto przypomnieć sobie o jeszcze jednym godnym uwagi miejscu — teatrze. To właśnie tam czeka na nas niesamowita atmosfera i gra aktorska na żywo.

Kino kontra teatr

Wydawać by się mogło, że kino pod wieloma względami wygrywa z teatrem. Rzecz jasna chodzi głównie o ceny biletów. Wejściówki kinowe są dużo tańsze i łatwiejsze do zdobycia. Na widzów zazwyczaj czeka też mnóstwo promocji i zniżek, co jeszcze mocniej zachęca ich do zakupu. Obejrzenie filmu w sali kinowej nie wiąże się również z przestrzeganiem tak wielu zasad, jak przebywanie w teatrze. Najważniejszą jest oczywiście strój. Idąc na spektakl, musimy ubrać się elegancko, wybierając raczej klasyczne sukienki i białe koszule niż luźne koszulki i jeansy.

Mimo wszystko wybierzmy teatr

Tak na prawdę, wszystkie zasady obowiązujące na spektaklach sprawiają, że są one wyjątkowe. Pięknie ubrani widzowie, podniosła atmosfera i aktorzy grający na żywo zachwycą każdego, kto zdecyduje się na wyjście do teatru. Ceny biletów również nie powinny nas przerażać. Na przedstawienia chodzimy dość rzadko, więc taki wydatek nie obciąży zbytnio naszego budżetu. Co więcej, do wyboru mamy mnóstwo różnego rodzaju spektakli. Wchodząc na stronę teatrszekspirowski.pl znajdziemy wiele interesujących propozycji, które dobierzemy do naszych preferencji.

Więcej Polaków w teatrze

Co raz więcej Polaków decyduje się na wyjścia do teatru. Ma na to wpływ wiele czynników. Regularne prowadzone akcje promocyjne są jedną z nich. Bardzo ważne jest także finansowanie biletów przed pracodawców. Wielu decyduje się na „dopłaty do kultury”, dzięki czemu pracownicy częściej mają okazję obcować ze sztuką wyższą, nie wydając przy tym dużych sum.

Pomysłów na to, by zachęcić Polaków do oglądania spektaklów teatralnych jest dużo. Bardzo ważne jest, by nakłaniać do tej formy rozrywki szczególnie młodzież i dzieci.