fantasta.pl > Artykuł
Etap:   

„Gra o tron” – premiera serialu wszech czasów na DVD i Blu-ray!

O „Grze o tron” można by rozmawiać godzinami i napisać niejeden artykuł. To serial wszech czasów, który przyciągnął przed telewizory miliony ludzi na całym świecie, a także przekonał ich do przeczytania książek George’a R. R. Martina. Na czym polega fenomen tego dzieła i co warto o nim wiedzieć? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Serial „Gra o tron” – co trzeba o nim wiedzieć?

Prawda jest taka, że mimo upływu lat, „Gra o tron” bije prawdziwe rekordy. Serial jest niezwykle popularny, a prawdziwi fani nie mogą doczekać się kolejnego sezonu. To w końcu adaptacja legendarnej sagi Martina „Pieśń lodu i ognia”, której pierwszy tom wydano już w 1996 roku. – Jeżeli rozmawiamy o Martinie, to tutaj liczby robią wrażenie. Pierwsze pięć tomów sagi to przecież nakład rzędu 24 milionów egzemplarzy i ponad 20 języków, na które przetłumaczono jego dzieło. Nic zatem dziwnego, że tak czekano na serial. Premiera pierwszego sezonu miała miejsce w kwietniu 2011 roku. Serię zaplanowano na osiem sezonów. Za każdą serią stoją doskonali aktorzy, a także znane nazwiska reżyserów, w przypadku siódmego sezonu są to: Alan Taylor, Jeremy Podeswa, Mark Mylod i Matt Shakman. Zdjęcia do 7. Sezonu ruszyły pod koniec sierpnia 2016 roku – mówi nasz rozmówca z serwisu dvdmax.pl

Czy coś może nas jeszcze zaskoczyć w „Grze o tron”?

Za sukces serialu odpowiadają nie tylko dopracowane do perfekcji dialogi, niezwykle ciekawie wykreowane postacie, piękne zdjęcia i trzymająca w napięciu akcja. „Gra o tron” to już symbol popkultury, za którym stoi również społeczność fanów. – Twórcy nieustannie igrają z widzem i potrafią do niego trafić. Wystarczy tylko wspomnieć, w jaki sposób ogłoszono datę premiery 7. sezonu. Po mistrzowsku wykorzystano social media i zrobiono to za pomocą relacji na żywo na Facebooku. Data ukryta była w bryle lodu, której topnienie przyspieszało wpisywanie w komentarzach słów: „Fire” oraz „Dracarys”. Do tego należy oczywiście doliczyć wiele filmików z planu, tych z udziałem głównych aktorów, gadżety oraz gościnny udział takich sław jak chociażby Ed Sheeran – dodaje nasz ekspert, ze sklepu dvdmax.pl, w którym 7 sezon Gry o Tron na DVD znajdziecie TUTAJ.

„Gra o tron” – gdzie kupić?

Nikogo nie powinno dziwić, że taką popularność osiągają płyty DVD czy Blu-ray z serialem. – Okazuje się, że tego typu rozwiązania są nie tylko wygodne i pozwalają w każdej chwili wrócić do ulubionego odcinka, ale również to doskonały pomysł na prezent. Dodam tylko, że prezent zawsze trafiony – w końcu ze świeczką szukać kogoś, kto nie lubi „Gry o tron”. Warto o tym pomyśleć szczególnie teraz, gdy zarówno na DVD, jak i na Blu-ray dostępne są wszystkie sezony, a sam serial już dawno temu okrzyknięto najpopularniejszym i najbardziej utytułowanym w historii HBO – przekonuje ekspert, a wersję na Blu-ray możecie obejrzeć na tej stronie. Warto dopowiedzieć, że płyty można kupić wygodnie, bez wychodzenia z domu w dobrych sklepach internetowych z filmami DVD.

Jeżeli szukasz rozrywki na najwyższym poziomie lub nie masz pomysłu na prezent dla prawdziwego fana seriali, to „Gra o tron” będzie najlepszym wyborem. To serial już owiany legendą, w którym doskonałe efekty specjalne i wartka akcja idą w parze z grą aktorską na najwyższym poziomie, reżyserią oraz pomysłami niezwykle oryginalnego George’a R. R. Martina (który ponoć nadal w swojej pracy pisarza używa Word Star 4.0. dla systemu operacyjnego DOS).